8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Prezidentka Čaputová omilostila samoživiteľku s ťažko chorým synom, ktorú odsúdili za krádež na tri mesiace

  21.4.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová omilostila samoživiteľku s ťažko zdravotne postihnutým 7-ročným synom.

  Učinila tak v záujme starostlivosti o maloleté dieťa, odsúdenej 36-ročnej žene bol trest odpustený s účinkom zahladenia, a teda dňom udelenia milosti sa na ňu nahliada, akoby nebola odsúdená.

  Spôsobila škodu 29 eur

  Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec. Pri udeľovaní milosti sa prezidentka riadila Ústavou SR i Trestným poriadkom.

  Žena bola podmienečne odsúdená za krádež potravín, pri ktorej spôsobila škodu 29 eur, na tri mesiace odňatia slobody, s odkladom a skúšobnou dobou jedného roka.

  Dopustila sa priestupkov

  Počas skúšobnej doby sa však dopustila niekoľkých, prevažne dopravných priestupkov a súd jej nariadil výkon trestu.

  „Okrem uvedeného odsúdenia nebola v minulosti súdne trestaná, viedla bezúhonný život a pred narodením syna riadne pracovala, neskôr už len formou brigád. V súčasnosti nie je trestne stíhaná a jej prípadný nástup na výkon trestu odňatia slobody by mal veľmi nepriaznivý dopad na jej syna, ktorý je na ňu výrazne citovo naviazaný, navštevuje špeciálne školské zariadenie a jeho stav si vyžaduje aj občasné hospitalizácie a zvýšenú starostlivosť matky, ktorá je samoživiteľkou v zložitej finančnej a bytovej situácii,“ uviedol Strižinec.

  Viac k témam: prezidentská milosť, Udelenie milosti
  Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Čaputová omilostila samoživiteľku s ťažko chorým synom, ktorú odsúdili za krádež na tri mesiace © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.