8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Zomrel člen činohry Vladimír Obšil, jeho prvá úloha v SND bola už počas vysokej školy

  31.3.2023 (SITA.sk) – Vo štvrtok večer 30. marca zomrel vo veku 65 rokov člen činohry Slovenského Národného divadla (SND) Vladimír Obšil. Informuje o tom v tlačovej správe Izabela Pažitková, hovorkyňa Slovenského národného divadla.

  Prvá úloha v SND

  Herec sa narodil 11. decembra 1957 v Prachaticiach v Českej republike. Štúdium na Vysokej škole múzických umení ukončil v roku 1981 a stal sa členom Činohry SND. Jeho prvá úloha v SND, ešte ako vysokoškoláka, bola v hre Belasé kone na červenej tráve.

  „Subtílny zjav predurčoval Vladimíra Obšila na postavy mladíkov, ktoré obohatil o dynamické herectvo i príznačnú dávku karikatúry. Z charakterových stvárňoval často tie, ktoré verili v lásku a dobro. Vkladal sa do svojich úloh so zanietením a zápalom až do posledných chvíľ,“ píše Pažitková.

  Účinkoval v desiatkach inscenácií

  Za štyri desiatky rokov na prvej činohernej scéne SND účinkoval Obšil vo vyše stovke inscenácií.

  Z posledných to bola najmä klasika Jána Palárika Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch, dramatické úlohy v hre Bélu Pintéra ŠpinaChanocha Levina Pohreb alebo svadba – čo skôr? a Matúša Bachynca Milada.

  Umelec účinkoval v mnohých filmových a televíznych projektoch. Za svoje herectvo získal Vladimír Obšil ocenenia Literárneho fondu i tvorivú prémiu IGRIC v roku 2014.

  V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

  Viac k témam: Úmrtie
  Zdroj: SITA.sk – Zomrel člen činohry Vladimír Obšil, jeho prvá úloha v SND bola už počas vysokej školy © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.