8.9 C
New York
pondelok, 22 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Zisk štátnej lotériovej spoločnosti Tipos vlani vzrástol o viac než štvrtinu a presiahol 24 miliónov eur

  6.4.2023 (SITA.sk) – Národná lotériová spoločnosť Tipos dosiahla v minulom roku zisk 24,1 mil. eur. V medziročnom porovnaní to podľa účtovnej závierky znamená nárast o 27 %.

  Rok predtým totiž evidovala zisk 18,9 mil. eur. Tržby vlani narástli o 29 % na 1,27 mld. eur. Tie v poslednom desaťročí kontinuálne každý rok rastú.

  Už pri výsledkoch za rok 2021 firma vyjadrila spokojnosť. Podľa nej výrazný rast obratu a zisku naštartovali v roku 2020. Napriek pandémii, počas ktorej výrazne utrpela predajná sieť, si dokázali udržať stabilné miesto na trhu.

  Firma totiž v začiatkoch pandémie COVID-19 utrpela podnikateľské straty najmä pre zatvorenie drvivej väčšiny predajnej siete. Vďaka opatreniam sa im však nakoniec podarilo dobehnúť pôvodné straty.

  Firma Tipos je obchodná spoločnosť so 100-percentnou majetkovou účasťou štátu. Slovenská republika je ako akcionár zastúpená Ministerstvom financií SR. Spoločnosť vznikla na prelome rokov 1992 a 1993.

  Viac k témam: Hospodárske výsledky, účtovná závierka
  Zdroj: SITA.sk – Zisk štátnej lotériovej spoločnosti Tipos vlani vzrástol o viac než štvrtinu a presiahol 24 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.