8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Žilinskému sudcovi hrozila strata funkcie, disciplinárny senát ho nakoniec oslobodil

  5.4.2023 (SITA.sk) – Disciplinárny senát Najvyššieho správneho súdu SR oslobodil sudcu Okresného súdu Žilina Daniela B. v rámci konania vedeného pre údajné spáchanie závažného disciplinárneho previnenia nezlučiteľného s funkciou sudcu.

  Návrh podal predseda súdu

  Ako informoval hovorca súdu Michal Hajtol, disciplinárny návrh na sudcu podal predseda žilinského súdu. Sudca totiž podľa neho „neodmietol žiadosť fyzickej osoby o ovplyvňovanie členov výberovej komisie v hromadnom výberovom konaní na funkcie sudcu„.

  Disciplinárny senát Najvyššieho správneho súdu SR dospel k záveru, že disciplinárne obvinený sudca sa spod disciplinárneho návrhu oslobodzuje, pretože nebolo dokázané, že sa stal skutok,“ uviedol hovorca.

  Oslobodzujúci verdikt skončil 5:0

  Doplnil, že senát mal k dispozícii listinné dôkazy v podobe predložených záznamov telekomunikačnej prevádzky, avšak nevykonal ich ako dôkaz, nakoľko v zmysle Trestného poriadku takýto dôkaz nebolo možné v disciplinárnom konaní použiť.

  Členovia disciplinárneho senátu podľa Hajtola rozhodli o oslobodzujúcom verdikte v pomere hlasov 5:0. „Navrhovateľ, predseda Okresného súdu Žilina, môže proti disciplinárnemu rozhodnutiu podať odvolanie,“ dodal hovorca.

  Viac k témam: Disciplinárne konanie, disciplinárny senát, Sudca, Trestný poriadok
  Zdroj: SITA.sk – Žilinskému sudcovi hrozila strata funkcie, disciplinárny senát ho nakoniec oslobodil © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.