8.9 C
New York
streda, 12 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Žilinka nie je všemocný alebo nedotknuteľný, uviedol Šeliga a Čaputovej doručil podnet na podanie disciplinárneho návrhu

  22.3.2023 (SITA.sk) – Poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) doručil prezidentke SR Zuzane Čaputovej podnet na podanie disciplinárneho návrhu proti generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi. Šeliga o tom informoval v tlačovej správe.

  Doručil podnet prezidentke

  Tak, ako som sľúbil, v stredu som doručil prezidentke podnet na podanie disciplinárneho návrhu proti generálnemu prokurátorovi Žilinkovi,“ vyhlásil Šeliga s tým, že detaily o konkrétnych skutkoch, za ktoré by mal byť Žilinka stíhaný, zatiaľ zverejňovať nebude.

  Materiál má k dispozícii pani prezidentka. Ide však o skutky, ktoré súvisia s rozhodnutiami generálneho prokurátora podľa paragrafu 363 Trestného poriadku, riadiacimi krokmi generálneho prokurátora a verejnými výrokmi generálneho prokurátora Žilinku,“ vysvetlil poslanec s dôverou, že sa prezidentka stotožní s jeho argumentáciou a tento disciplinárny návrh podá.

  Žilinkova beztrestnosť

  Doplnil, že skutočnosť, že nad generálnym prokurátorom už nestojí žiadny nadriadený prokurátor, nesmie znamenať jeho beztrestnosť či už v trestnoprávnej, alebo v disciplinárnej rovine.

  Už len jeho samotné postavenie na vrchole prokuratúry zakladá vyššiu citlivosť na jeho kroky a rozhodnutia. Nehovoriac o už toľkokrát spomínanej oprávnenej citlivosti verejnosti na kroky a rozhodnutia generálneho prokurátora. Ak je niekto posledným alebo jediným na prokuratúre, ktorý môže rozhodnúť, neznamená to, že je všemocným, neomylným alebo nedotknuteľným,“ uviedol Šeliga a uzavrel s tým, že v právnom štáte musí byť opak pravdou.

  Viac k témam: Disciplinárne konanie, Generálny prokurátor, Paragraf 363 Trestného poriadku, podnet, Poslanec, Prezidentka SR
  Zdroj: SITA.sk – Žilinka nie je všemocný alebo nedotknuteľný, uviedol Šeliga a Čaputovej doručil podnet na podanie disciplinárneho návrhu © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.