8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Zelenskyj pripúšťa ústup z Bachmutu, dodávky munície podľa neho posilnia obranu

  5.4.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu pripustil možnosť stiahnutia vojakov z mesta Bachmut v Doneckej oblasti. Povedal, že situácia v Bachmute je „najzložitejšia“ v krajine, pretože toto mesto niekoľko mesiacov čelí útokom ruských síl. Referuje o tom spravodajský web CNN.

  Nebezpečenstvo obkľúčenia

  „Pre mňa je najdôležitejšie nestratiť našu armádu,“ povedal Zelenskyj počas stretnutia s poľským prezidentom Andrzejom Dudom vo Varšave.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  „A určite, ak nastane moment ešte intenzívnejších udalostí a nebezpečenstvo, že v dôsledku obkľúčenia prídeme o ľudí, generál na mieste rozhodne správne. Som si tým istý.“

  Nedostatok munície

  Zelenskyj tvrdí, že v Bachmute sa spotrebuje najväčší počet zbraní a delostrelectva. „A je ich dennodenný nedostatok. Máme delostrelectvo, potom máme dosť nábojov na našej strane, potom ich máme menej. To sa stáva každý deň. V niektorých oblastiach Bachmutu máme úspech, postupujeme vpred, alebo nie, a opäť sa sťahujeme na svoje pozície. Sme však v Bachmute a nepriateľ Bachmut neovláda. Takáto je dnešná situácia,“ podotkol.

  Podľa Zelenského dodávky munície od spojencov posilnia obranu ukrajinskej armády. „Čím viac vhodnej munície dorazí na Ukrajinu, tým rýchlejšie budeme bojovať so situáciou nielen v Bachmute, ale na celom území našej krajiny,“ zakončil ukrajinský prezident.

  Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
  Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj pripúšťa ústup z Bachmutu, dodávky munície podľa neho posilnia obranu © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.