8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Zelenskyj navštevuje okupované oblasti, stretáva sa s miestnymi predstaviteľmi a obyvateľmi

  28.3.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok zavítal do Sumskej oblasti na severovýchode Ukrajiny. Pokračoval tak v návštevách viacerých oblastí Ukrajiny, ktoré pocítili útoky ruských síl.

  Ukrajinská protiofenzíva

  Zelenského aktivity sa dejú v čase, keď mnohí očakávajú spustenie rozsiahlej ukrajinskej protiofenzívy s cieľom oslobodiť územia okupované Ruskom.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Zelenskyj sa v Sumskej oblasti stretol s miestnymi predstaviteľmi a obyvateľmi. Tento región po vypuknutí vojny pred viac ako rokom čiastočne obsadili ruské sily. Tie sa odtiaľ stiahli začiatkom apríla. Zelenskyj zavítal do Ochtyrky, ktorá vlani zažila kruté boje, ale nebola obsadená, a tiež do mesta Trosťanec, ktoré ukrajinská armáda oslobodila 26. marca 2022.

  Návšteva prezidenta

  Obyvateľ Trosťanca Dmytro Zajac pre agentúru AP povedal, že prezidentova návšteva mesta pre neho veľa znamenala. „Je to symbol jednoty a železnej vôle, ktorá spojila krajinu,“ povedal.

  Počas uplynulého týždňa sa Zelenskyj objavil v Chersonskej a Charkivskej oblasti, ktoré boli počas minulého roka okupované ruskými silami. Navštívil i Bachmut v Doneckej oblasti a prišiel taktiež do Zaporižžskej oblasti na juhu.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine (fotografie)

  Viac k témam: Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine
  Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj navštevuje okupované oblasti, stretáva sa s miestnymi predstaviteľmi a obyvateľmi © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.