8.9 C
New York
streda, 12 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Zatiaľ deväť krajín prisľúbilo poslať Ukrajine spolu vyše 150 tankov Leopard, tvrdí americký minister obrany

  15.3.2023 (SITA.sk) – Do dnešného dňa deväť krajín oznámilo svoj zámer poslať na Ukrajinu viac ako 150 tankov Leopard. Ako referuje web eurointegration.com.ua, takto sa v stredu vyjadril americký minister obrany Lloyd Austin.

  „Len za ostatné tri mesiace preukázali členovia tejto kontaktnej skupiny skvelé vedúce postavenie pri budovaní spôsobilostí, ktoré Ukrajina potrebuje na obranu svojej suverenity a vytvorenie hybnosti na bojisku, vrátane viac ako deviatich brigád tankov a iných obrnených vozidiel,“ povedal Austin.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Šéf Pentagonu podotkol, že koalícia krajín, ktoré dodajú Ukrajine tanky Leopard, sa naďalej rozrastá. Nemenoval však krajiny, ktoré sa dosiaľ zaviazali poskytnúť viac ako 150 tankov.

  Ako je známe z verejných vyhlásení, zatiaľ len Poľsko dodalo Ukrajine sľúbené tanky Leopard, a to 14 kusov.

  Medzitým bol v Nemecku ukončený operačný výcvik Ukrajincov na bojových tankoch tohto typu a v španielskej Zaragoze absolvovalo štvortýždňový výcvik taktiež desať ukrajinských vojenských posádok.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine (fotografie)

  Viac k témam: nemecký tank Leopard, rusko-ukrajinský konflikt
  Zdroj: SITA.sk – Zatiaľ deväť krajín prisľúbilo poslať Ukrajine spolu vyše 150 tankov Leopard, tvrdí americký minister obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.