8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Wagnerovci dosiahli pokrok v centrálnej časti Bachmutu, nad troskami budovy veje ruská vlajka

  4.4.2023 (SITA.sk) – Žoldnieri z Wagnerovej skupiny obsadili budovu administratívy v ukrajinskom Bachmute a ruské sily dosiahli ďalšie pokroky v centre tohto mesta v Doneckej oblasti. V najnovšej aktualizácii to naznačujú analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Tí potvrdili správy z ruských zdrojov, že Wagnerovcom sa podarilo zmocniť sa administratívnej budovy mestskej rady v Bachmute. Analytici sa odvolávali na zábery, na ktorých vidieť, ako nad troskami zničenej budovy veje ruská vlajka.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine (fotografie)

  Wagnerova skupina bude pravdepodobne pokračovať v pokusoch upevniť kontrolu nad centrálnou časťou Bachmutu a pokúsi sa tlačiť na západ cez husté mestské oblasti smerom ku Chromove,“ poznamenal ISW a dodal, že ukrajinskí vojenskí predstavitelia podporili hodnotenie ISW o tom, že ruské vzdušné sily čoraz viac podporujú operácie Wagnerovcov v Bachmute.

  Mecenáš Wagnerovcov Jevgenij Prigožin v pondelok povedal, že ruské sily dobyli Bachmut a zároveň priznal, že ukrajinské jednotky zostávajú v západnej časti mesta. Hovorca ukrajinských ozbrojených síl Serhij Čerevatyj však vyhlásil, že Rusi majú ďaleko od dobytia Bachmutu a v blízkosti spomenutej administratívnej budovy pokračujú aktívne boje.

  Viac k témam: Bachmut, boj v Doneckej oblasti, rusko-ukrajinský konflikt, Wagnerova skupina
  Zdroj: SITA.sk – Wagnerovci dosiahli pokrok v centrálnej časti Bachmutu, nad troskami budovy veje ruská vlajka © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.