8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Vrátia sa Rusi k obrannému plánu? Podľa britského ministerstva mali útočné pokusy nepresvedčivé výsledky

  25.3.2023 (SITA.sk) – Snaha ruských síl stabilizovať frontovú líniu naznačuje návrat Moskvy k obrannému operačnému plánu po tom, čo útočné pokusy nepriniesli žiadne presvedčivé výsledky. V najnovšej správe na to poukazuje britské ministerstvo obrany.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Útok ruských jednotiek na mesto Bachmut v Donbase sa z veľkej časti zastavil. Podľa spravodajských údajov ide zrejme predovšetkým o dôsledok výrazného vyčerpania ruských síl. Britské ministerstvo obrany však tvrdí, že Ukrajina pri obrane mesta utrpela značné straty.

  „Situácia v Rusku sa pravdepodobne zhorší aj v dôsledku napätia medzi ruským ministerstvom obrany a Wagnerovou skupinou, ktorá poskytuje vojakov v tejto oblasti,“ uvádza sa v správe.

  Spravodajská služba Spojeného kráľovstva naznačuje, že Rusko pravdepodobne presunulo svoje operačné zameranie na Avdijivku južne od Bachmutu a na sektor Kreminna – Svatove na severe, teda do oblastí, kde sa Rusko pravdepodobne len snaží stabilizovať frontovú líniu.

  „To naznačuje všeobecný návrat k defenzívnejšiemu operačnému plánu po nepresvedčivých výsledkoch pokusov Ruska o všeobecnú ofenzívu od januára 2023,“ píše sa v hodnotení.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine (fotografie)

  Britská spravodajská služba predtým informovala, že ruské sily mierne zlepšili svoju pozíciu v blízkosti Kreminny, ale vo všeobecnosti sa sústredili viac na obranu ako na útok.

  Viac k témam: Bachmut, boj v Doneckej oblasti, Kreminna, rusko-ukrajinský konflikt, Wagnerova skupina
  Zdroj: SITA.sk – Vrátia sa Rusi k obrannému plánu? Podľa britského ministerstva mali útočné pokusy nepresvedčivé výsledky © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.