8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Vojna na Ukrajine si vyžiadala ďalšiu obeť z radov športovcov, zomrel štvornásobný majster sveta

  2.4.2023 (SITA.sk) – Vojna na Ukrajine si vyžiadala ďalšiu obeť z radov ukrajinských športovcov. Ako referuje web insidethegames.biz s odvolaním sa na starostu západoukrajinského Ivano-Frankivska Ruslana Marcinkiva, v nemocnici zomrel kickboxer a štvornásobný majster sveta Vitalij Merinov. Podľahol zraneniam, ktoré utrpel v boji proti ruským okupantom.

  Strelné poranenie nohy

  Merinov, ktorý pôsobil taktiež v komunálnej politike v Ivano-Frankivsku, odišiel do vojny v prvý deň rozsiahlej ruskej invázie.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  „Počas jednej z bitiek utrpel strelné poranenie nohy. Merinov sa zotavil a vrátil sa na front. Bránil Ukrajinu až do posledného dychu,“ poznamenal Marcinkiv. Dodal, že po Merinovovi zostala manželka a dvojročná dcéra.

  Bojkot kvalifikačných podujatí

  Ukrajinský reprezentant v skeletone Vladyslav Heraskevyč, ktorý sa počas zimných olympijských hier v Pekingu v roku 2022 preslávil transparentom „Nie vojne na Ukrajine!“ a vyzýval na úplný zákaz pre ruských a bieloruských športovcov na medzinárodnej scéne, bol medzi tými, ktorí Merinovovi vzdali hold. „Sláva hrdinovi,“ napísal na Twitteri.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine (fotografie)

  Ukrajina sa tento rozhodla bojkotovať olympijské kvalifikačné podujatia, na ktorých budú ruskí športovci bojovať o účasť na budúcoročných olympijských hrách v Paríži.

  Udialo sa tak po tom, ako prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach v utorok načrtol nové usmernenia, ktoré by ruským a bieloruským športovcom umožnili súťažiť s neutrálnym štatútom, čím sa prakticky pripravila pôda pre ich účasť.

  Viac k témam: Kickbox, rusko-ukrajinský konflikt
  Zdroj: SITA.sk – Vojna na Ukrajine si vyžiadala ďalšiu obeť z radov športovcov, zomrel štvornásobný majster sveta © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.