8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Vodič so zákazom šoférovania sa vymenil so spolujazdkyňou, policajti nakoniec museli vytiahnuť zbraň (foto)

  16.4.2023 (SITA.sk) – Pre podozrenie z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia zadržali policajti v Senci 31-ročného vodiča Mercedesu, ktorý má Okresným súdom v Galante uložený zákaz šoférovania do roku 2026.

  Vymenili si miesta

  Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, policajti chceli auto dotyčného skontrolovať v sobotu 15. apríla počas hliadkovej služby na Nitrianskej ulici. Po spozorovaní policajnej hliadky však vodič s vozidlom prudko zabrzdil a zastal, následne vystúpil aj so svojou spolujazdkyňou z auta a vymenili si svoje miesta.

  „Žena začala s vozidlom cúvať, no nevšimla si, že za ich autom stojí ďalšie vozidlo značky Škoda, do ktorého narazila a opäť sa pohla dopredu. Na pokyn policajta na zastavenie vodička nereagovala a nebezpečne sa približovala k policajtovi,“ uviedla Šimková s tým, že policajt v zmysle zákona použil hrozbu zbraňou a výzvu „Stoj polícia!“.

  Vodička na to zareagovala, zastavila, vystúpila z auta a začala kričať, vulgárne sa vyjadrovať a obviňovať hliadku z rasizmu. Postupne podľa hovorkyne k miestu kontroly prišli známi posádky vozidla a narúšali priebeh policajnej kontroly. Na miesto sa preto dostavili ďalšie policajné hliadky.

  Čaká ich trest

  V prípade preukázania viny pred súdom hrozí podľa polície vodičovi trest až na dva roky. Jeho 36-ročnej spolujazdkyni z dôvodu neuposlúchnutia pokynu a výzvy policajta na zastavenie vozidla zadržali vodičský preukaz a vec bude vybavovaná v správnom konaní, kde jej hrozí pokuta do 300 eur a zákaz šoférovania do dvoch rokov.

  „Nakoľko hliadke neboli predložené doklady od vozidla a vozidlo technickým stavom nezodpovedalo podmienkam prevádzky v cestnej premávke boli zadržané aj tabuľky s evidenčným číslom,“ dodala Šimková.

  Viac k témam: Cestná kontrola, Vyhrážanie, Zatknutie
  Zdroj: SITA.sk – Vodič so zákazom šoférovania sa vymenil so spolujazdkyňou, policajti nakoniec museli vytiahnuť zbraň (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.