8.9 C
New York
pondelok, 22 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Vodič autobusu nafúkal dve promile alkoholu, prísť môže nielen o vodičský preukaz

  20.3.2023 (SITA.sk) – Galantský vyšetrovateľ obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky vodiča firemného autobusu, ktorému v sobotu ráno policajti zo Sládkovičova dychovou skúškou zistili dve promile alkoholu.

  Ohrozenie cestujúcich

  Ako vodičovi z povolania, ktorý svojou jazdou mohol ohroziť životy a zdravie desiatky cestujúcich, ale aj ostatných účastníkov premávky, mu hrozí väzenie až na päť rokov.

  Autobus podľa informácií trnavskej polície jazdil na trase Voderady – Sládkovičovo. Jednému z cestujúcich sa nepozdávalo správanie 61-ročného vodiča, preto kontaktoval políciu.

  Hliadka ho po dychovej skúške obmedzila na osobnej slobode a eskortovala na policajné oddelenie. Vodič sa v rámci tzv. superrýchleho konania podľa polície čoskoro postaví aj pred sudcu.

  Trestný čin

  Polícia upozorňuje predovšetkým profesionálnych vodičov, že jazda pod vplyvom alkoholu je nielen nebezpečná, ale navyše jej následky môžu byť pre nich likvidačné.

  So stratou vodičského preukazu s najväčšou pravdepodobnosťou prídu o svoje zamestnanie a v prípade trestného činu môžu nakoniec skončiť aj vo väzení.

  Viac k témam: Jazda pod vplyvom alkoholu, Vodič autobusu, Vodičský preukaz
  Zdroj: SITA.sk – Vodič autobusu nafúkal dve promile alkoholu, prísť môže nielen o vodičský preukaz © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.