8.9 C
New York
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Vláda schválila začatie stavby metrologického zabezpečenia na Sliači pre lietadlá F-16, náklady presiahnu šesť miliónov eur

  12.4.2023 (SITA.sk) – V súvislosti s nákupom novej leteckej techniky F-16 bude zabezpečené vykonávanie metrologických činností podľa špecifických požiadaviek dodávateľa na prevádzku a údržbu techniky, ktoré nie je možné vykonávať v jestvujúcich metrologických pracoviskách. Vláda SR v stredu  preto schválila návrh na začatie obstarávania stavby Sliač – metrologické zabezpečenie pre F-16.

  Realizačné náklady

  Ako spresnilo Ministerstvo obrany (MO) SR, podľa vypracovanej projektovej dokumentácie pre stavebné konanie a realizáciu stavby a vykonanom ekonomickom hodnotení Útvarom hodnoty za peniaze sú predpokladané realizačné náklady vo výške 6 809 821 eur vrátane DPH bez odborného autorského dohľadu.

  Prostriedky na zabezpečenie investičnej akcie sú alokované pre kapitolu Ministerstva obrany Slovenskej republiky v kapitole Všeobecná pokladničná správa v súlade s Návrhom rozpočtu verejnej správy na roky 2023 až 2025,“ uviedlo MO SR v predloženom materiáli. Schválením materiálu vládou tak budú finančné prostriedky rozpočtovým opatrením uvoľnené kapitole MO SR.

  Prevádzkovanie lietadiel F-16

  Dôvodom realizácie investičnej akcie je potreba zabezpečenia technickej podpory pre prevádzkovanie lietadiel F-16. Predmetom pripravovanej investičnej akcie je výstavba objektu metrológie v areáli 81. krídla Sliač. Plánujú tu vytvoriť nové administratívne priestory, priestory kalibrácií a opráv C/R, podporné priestory a technologické priestory.

  Pred začatím výstavby je potrebné vykonať prípravu územia, ktorá zahŕňa asanáciu troch pozemných stavebných objektov, oceľovej brány a časti oceľového oplotenia, mechanickej závory a vybúranie betónových spevnených plôch.

  Výber zhotoviteľa stavebných prác bude zabezpečený prostredníctvom Úradu pre investície a akvizície Ministerstva obrany SR. Predpokladaný termín začatia výstavby je v roku 2023 a predpokladaný termín ukončenia je v roku 2024. Výška nákladov na realizáciu stavby, ako aj termín ukončenia realizácie stavby, budú spresnené v procese verejného obstarávania.

  Viac k témam: Investície, Letecká základňa Sliač, Lietadlo F-16
  Zdroj: SITA.sk – Vláda schválila začatie stavby metrologického zabezpečenia na Sliači pre lietadlá F-16, náklady presiahnu šesť miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.