8.9 C
New York
streda, 12 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  V kauze prípravy vrážd prokurátorov opätovne vypovedal člen drogového gangu Weiss, na viacero vecí si zrazu nepamätal

  21.4.2023 (SITA.sk) –
  aktualizované 21. apríla 2023, 10:53

  Na pôde Špecializovaného trestného súdu v Pezinku v piatok pokračuje hlavné pojednávanie v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka, ktoré je spojené aj s kauzou prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.

  Súd za účelom výpovede opätovne predvolal odsúdeného člena sereďského drogového gangu Iliju Weissa. Ten ako svedok vypovedal o príprave vrážd prokurátorov už v júni minulého roku.

  Weiss mal zabezpečiť rýchle auto

  Podľa orgánov činných v trestnom konaní Weiss pre obžalovaného Darka Dragiča zabezpečoval kradnuté auto, ktoré malo byť použité pri vražde Maroša Žilinku. Svedok na súde v júni 2022 potvrdil stretnutia s obžalovaným.

  „Malo to byť rýchle auto bez dokladov, na ktorom sa dá voľačo spáchať a potom sa dá zlikvidovať,“ povedal Weiss.

  Darko Dragič mu však podľa jeho slov nekonkretizoval, na čo má auto použiť, pričom on sám si myslel, že pôjde o prepad alebo lúpež. Obžalovaný ale podľa svedka povedal, že potom bude „veľké dusno“. Weiss doplnil, že Darko Dragič mu nakoniec neposkytol na auto sľúbené peniaze, preto ho nezabezpečil.

  Výpadok pamäti pri výpovedi

  Pri piatkovej výpovedi si však svedok na viacero vecí nepamätal. Podľa neho je za tým „stereotyp“, ktorý zažíva pri výkone deväťročného trestu odňatia slobody.

  Je tiež možné, že v piatok budú pred súdom vypovedať aj obžalovaní Marian Kočner a Alena Zsuzsová. Tí totiž na začiatku procesu v apríli minulého roku vypovedať odmietli.

  V rámci spojeného procesu sú ešte vytýčené termíny pojednávaní na 24. apríla a 9. a 12. mája.

  Viac k témam: Príprava vrážd prokurátorov, Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, Vražda Jána Kuciaka
  Zdroj: SITA.sk – V kauze prípravy vrážd prokurátorov opätovne vypovedal člen drogového gangu Weiss, na viacero vecí si zrazu nepamätal © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.