8.9 C
New York
štvrtok, 25 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  V kauze Kuciak a príprave vrážd prokurátorov predvolali vyšetrovateľa NAKA a ďalších svedkov

  17.3.2023 (SITA.sk) – Na pôde Špecializovaného trestného súdu v Pezinku v piatok pokračuje hlavné pojednávanie v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka, ktorý je spojený aj s kauzou prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.

  Súd na piatkové pojednávanie predvolal štyroch svedkov. Sú medzi nimi príslušník Národnej kriminálnej agentúry Juraj Trenčanský, ktorý sa podieľal na vyšetrovaní vraždy novinára, Dávid Szöke a Adam Huszlicska, ktorí údajne zabezpečili zbrane pre vykonanie skutkov týkajúcich sa prokurátorov.

  Prípad sa prejednáva od minulého apríla

  Najvyšší súd (NS) SR v júni 2021 zrušil rozsudok ŠTS zo septembra 2020 v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Senát zároveň vrátil konanie na ŠTS, ktorý má opätovne prejednať obžalobu voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej.

  Marián Kočner bude spolupracovať s políciou, vyjadril ochotu objasniť skutky viacerých trestných stíhaní

  Predseda senátu NS SR Peter Paluda v rámci odôvodnenia rozhodnutia uviedol, že prvostupňový súd pri oslobodení Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej v časti týkajúcej sa vraždy Kuciaka konal predčasne. Niektoré navrhované dôkazy nevykonal a o iných ani nerozhodol. ŠTS tak prípad opätovne prejednáva od apríla minulého roku.

  Súd pripojil ďalšiu obžalobu

  Súd zároveň k obnovenému procesu pripojil obžalobu v prípade prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

  Dušana Kracinu z kauzy prípravy vrážd prokurátorov prepustili z väzby

  V tejto veci čelia obžalobe okrem Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej aj Dušan Kracina a bosniansky občan Darko Dragič. Tomáš Szabó, ktorý je v prípade vraždy Kuciaka právoplatne odsúdený na 25 rokov väzenia, v kauze prípravy vrážd priznal vinu a bol vylúčený na samostatné konanie.

  Okrem tohto pojednávania je v rámci súdneho procesu vytýčených ešte ďalších päť termínov.

  Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, Súdy, Vražda Jána Kuciaka
  Zdroj: SITA.sk – V kauze Kuciak a príprave vrážd prokurátorov predvolali vyšetrovateľa NAKA a ďalších svedkov © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.