8.9 C
New York
utorok, 16 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  USA začnú s výcvikom ukrajinských vojakov na tanky Abrams. Niektorí sa ich naučia ovládať, iní opravovať a udržiavať

  21.4.2023 (SITA.sk) – Spojené štáty začnú v najbližších týždňoch cvičiť ukrajinské sily v tom, ako používať a udržiavať tanky Abrams, keďže urýchľujú svoje úsilie dostať ich čo najrýchlejšie na bojisko. V piatok o tom informovali americkí predstavitelia.

  Koordinácia dodávok zbraní

  Rozhodnutie prichádza v čase, keď sa lídri obrany z celej Európy a sveta stretávajú na leteckej základni Ramstein v Nemecku v rámci úsilia o koordináciu dodávok zbraní a ďalšieho vybavenia na Ukrajinu.

  Podľa amerických predstaviteľov dovedna 31 tankov dorazí do výcvikového priestoru Grafenwöhr v Nemecku koncom mája a vojaci začnú cvičiť o pár týždňov neskôr. Výcvik vojakov potrvá približne 10 týždňov.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Cvičné tanky nebudú tie, ktoré dostane Ukrajina na použitie vo vojne proti Rusku. Namiesto nich v Spojených štátoch renovujú 31 bojových tankov M1A1, ktoré pôjdu do prvej línie, akonáhle budú pripravené.

  Pod podmienkou anonymity

  Americkí predstavitelia tvrdia, že bude vycvičených asi 250 ukrajinských vojakov, pričom niektorí sa naučia ovládať tanky a iní sa naučia ich opravovať a udržiavať.

  Predstavitelia hovorili pod podmienkou anonymity, keďže informácie ešte neboli zverejnené. Oznámenie sa však očakáva ešte v priebehu piatka.

  USA doteraz vycvičili 8 800 ukrajinských vojakov, ktorí sa už vrátili na bojisko, a ďalších zhruba 2 500 je teraz vo výcviku. Ich výcvik zahŕňal všetko od základných inštrukcií o zbraniach až po vedenie bojových operácií a údržbu a opravy vybavenia.

  Viac k témam: pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Tank Abrams, vojna na Ukrajine
  Zdroj: SITA.sk – USA začnú s výcvikom ukrajinských vojakov na tanky Abrams. Niektorí sa ich naučia ovládať, iní opravovať a udržiavať © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.