8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Ukrajinskí partizáni údajne zničili v Moskovskej oblasti ruskú satelitnú komunikačnú stanicu

  12.6.2024 (SITA.sk) – Partizánskeho hnutie Ukrajincov a Krymských Tatárov Ateš zničilo v Moskovskej oblasti ruskú satelitnú komunikačnú stanicu. Ako referuje web Kyiv Independent, skupina Ateš o tom informovala v stredu na Telegrame.

  Zverejnila tiež video, na ktorom vidieť príslušníka hnutia, ako nalieva horľavú kvapalinu na komunikačný satelit R-441 Liven, ktorý sa následne vznietil.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  K incidentu údajne došlo v okrese Klin v Moskovskej oblasti, približne 85 kilometrov severozápadne od ruskej metropoly. Podľa skupiny Ateš bola komunikačná stanica súčasťou 584. gardového protilietadlového raketového pluku a slúžila ako súčasť systémov protivzdušnej obrany regiónu.

  Ateš vo svojom príspevku na sociálnej sieti uviedol, že „systémy protivzdušnej obrany celej Moskovskej oblasti boli oslabené“ v dôsledku útoku. Kyiv Independent nevedel nezávisle overiť tvrdenia a nemohol určiť, kedy k incidentu došlo. Ukrajinská armáda údajný útok nekomentovala.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

  Viac k témam: partizáni, rusko-ukrajinský konflikt
  Zdroj: SITA.sk – Ukrajinskí partizáni údajne zničili v Moskovskej oblasti ruskú satelitnú komunikačnú stanicu © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.