8.9 C
New York
utorok, 23 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Ukrajinci zatiaľ nezaznamenali u ruských vojakov na bojisku žiadne čínske zbrane

  17.4.2023 (SITA.sk) – Ukrajina nezaznamenala na bojisku u ruských okupantov žiadne čínske zbrane. Ako referuje web Kyiv Independent, povedal to tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov.

  „V prípade, že by sa to zmenilo, budeme o tom urýchlene informovať (ukrajinskú) spoločnosť aj svet. Vzhľadom na zapojenie Číny do svetového diania však nie je jasné, prečo by sa v tejto chvíli rozhodli dodávať zbrane do Ruskej federácie,“ uviedol Danilov.

  Čína ako mediátor

  Dodal, že keď Ukrajina mohla potvrdiť, že Rusko začalo používať drony vyrobené v Iráne, úrady „okamžite vydali vyhlásenie“ a apelovali na krajiny, ktorých komponenty boli použité pri výrobe dronov.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Čína sa verejne postavila ako potenciálny mediátor medzi Ruskom a Ukrajinou. Čínsky minister zahraničných vecí Čchin Kang v piatok povedal, že Peking nebude predávať zbrane žiadnej zo strán.

  Minister obrany u Putina

  Napriek tomu nový šéf čínskeho rezortu obrany Li Šang-fu zavítal v nedeľu do Moskvy, kde sa stretol s ruským vodcom Vladimirom Putinom.

  Tvrdil, že si „špecificky vybral Rusko“ s cieľom „zvýrazniť osobitnú povahu a strategický význam bilaterálnych vzťahov medzi oboma krajinami“.

  Čína nedávno zverejnila 12-bodový „mierový plán“ na ukončenie vojny na Ukrajine. Mnohí spojenci Kyjiva ju kritizovali za to, že Peking výslovne nevyzval na stiahnutie ruských jednotiek z ukrajinského územia.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine (fotografie)

  Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
  Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci zatiaľ nezaznamenali u ruských vojakov na bojisku žiadne čínske zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.