8.9 C
New York
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Ukrajina začala vyšetrovanie v súvislosti s odrezaním hlavy vojakovi, Rusko je vraj „horšie ako Islamský štát“

  12.4.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) začala vyšetrovanie vojnových zločinov v súvislosti s videozáznamom, ktorý zachytáva odrezanie hlavy ukrajinského vojaka ruskými okupantmi.

  Mučenie ukrajinského väzňa

  Včera bolo na internete zverejnené video, na ktorom ruskí okupanti ukázali svoju beštiálnu stránku tým, že brutálne mučili ukrajinského väzňa a odrezali mu hlavu,“ uviedla SBU vo vyhlásení v Telegrame.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Nájdeme týchto neľudí. Ak to bude potrebné, dostaneme ich kdekoľvek – spod zeme alebo z druhej strany. Určite však budú za svoje činy potrestaní,“ dodal šéf SBU Vasyľ Maľuk.

  Video, ktoré videla CNN a ktoré bolo zverejnené na Twitteri a je značne rozmazané, vyzerá, že bolo natočené počas leta, čomu nasvedčuje množstvo rastlín na zemi. Údajne zobrazuje ruského bojovníka, ako používa nôž na odrezanie hlavy ukrajinského vojaka. Hlas na začiatku videa naznačuje, že obeť mohla byť ešte nažive, keď sa brutálny útok začal. Video bolo jedným z dvoch, ktoré údajne zachytávajú odrezanie hláv ukrajinských vojakov a ktoré sa minulý týždeň objavili na sociálnych sieťach. To druhé možno nakrútili len nedávno.

  Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba označil Rusko za „horšie ako Islamský štát“ a povedal, že je „absurdné“, že krajina v súčasnosti predsedá Bezpečnostnej rade OSN.

  Overenie pravosti videa

  Ruských teroristov treba vyhnať z Ukrajiny a OSN a brať ich na zodpovednosť za ich zločiny,“ uviedol na Twitteri.

  Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak na Twitteri napísal: „Je zaznamenané, ako si ruský vojak užíva odrezanie hlavy ukrajinskému vojnovému zajatcovi. Opäť dokazujú svoju beštiálnu povahu a presviedčajú svet o krvilačnosti Ruskej federácie.“

  Ruská strana prostredníctvom hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova uviedla, že video je „strašné“, ale „v prvom rade musíme overiť jeho pravosť“. Námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová vyzvala ľudí, aby prestali zdieľať video, ktoré údajne ukazuje odrezanie hlavy ukrajinského vojaka.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine (fotografie)

  Viac k témam: Okupácia, rusko-ukrajinský konflikt, Video, vojenská invázia
  Zdroj: SITA.sk – Ukrajina začala vyšetrovanie v súvislosti s odrezaním hlavy vojakovi, Rusko je vraj „horšie ako Islamský štát“ © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.