8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Ukrajina poprela tvrdenia Prigožina o situácii v Bachmute

  12.4.2023 (SITA.sk) – Ukrajinskí predstavitelia popreli tvrdenia mecenáša žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina, že ruské sily momentálne kontrolujú 80 % mesta Bachmut v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Referuje o tom spravodajský web CNN.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Toto vyhlásenie Prigožina nie je pravdivé. Práve som bol v kontakte s veliteľom jednej z brigád, ktoré bránia mesto. Môžem s istotou vyhlásiť, že ukrajinské obranné sily kontrolujú oveľa väčšie percento územia Bachmutu,“ povedal hovorca ukrajinských ozbrojených síl Serhij Čerevatyj.

  Prigožin potrebuje ukázať aspoň nejaké víťazstvo v meste, ktoré sa pokúšajú dobyť už deväť mesiacov, preto robí takéto vyhlásenia,“ doplnil.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine (fotografie)

  Spomenutý Prigožin sa už v priebehu vojny viackrát prezentoval nepravdivými tvrdeniami o postupe svojich síl. Minulý týždeň zverejnil zábery vztýčenej ruskej vlajky spolu s vyhlásením, že Bachmut bol „dobytý“, a to napriek trvajúcim bojom v meste a okolí. Západní predstavitelia označili toto tvrdenie za „zúfalý pokus“.

  Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Wagnerova skupina
  Zdroj: SITA.sk – Ukrajina poprela tvrdenia Prigožina o situácii v Bachmute © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.