8.9 C
New York
sobota, 25 mája, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Trump počas vlády nepochopil, že Ukrajina je nezávislý štát. Názory bývalého prezidenta sa podobajú Putinovým

  14.4.2024 (SITA.sk) – Donald Trump počas svojho prezidentského funkčného obdobia „veľmi jasne povedal“, že si myslí, že Ukrajina „musí byť súčasťou Ruska“. Ako referuje web The Guardian, v novej knihe o národnej bezpečnosti USA ohrozenej Ruskom a Čínou to uviedla jeho bývalá poradkyňa Fiona Hillová.

  Identický názor s Putinom

  „Trump dal veľmi jasne najavo, že si myslí, viete, že Ukrajina a určite aj Krym musia byť súčasťou Ruska,“ povedala Hillová reportérovi New York Times Davidovi Sangerovi, ktorý na základe jej výpovedí napísal knihu „Nové studené vojny: Čínsky vzostup, ruská invázia a boj Ameriky pri obrane Západu“.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  „Naozaj nemohol dostať do hlavy myšlienku, že Ukrajina je nezávislý štát,“ uviedla Hillová. Podľa Sangera Trumpov pohľad bol „v podstate identický“ s názorom ruského vodcu Vladimíra Putina, ktorý nariadil inváziu na Ukrajinu rok po odchode Trumpa z prezidentského úradu.

  Súčasť nového Ruska

  Pred odštartovaním invázie Putin vo svojom prejave povedal: „Ukrajina je neodcudziteľnou súčasťou našej vlastnej histórie, kultúry a duchovného priestoru.“

  Minulý mesiac Putin v prejave pri príležitosti 10. výročia od anexie Krymu vyhlásil, že časti okupovanej Ukrajiny sú súčasťou „nového Ruska“.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

  Viac k témam: Americký exprezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
  Zdroj: SITA.sk – Trump počas vlády nepochopil, že Ukrajina je nezávislý štát. Názory bývalého prezidenta sa podobajú Putinovým © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.