8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Tornáda v rôznych častiach USA si vyžiadali už sedem mŕtvych, niekoľko ľudí je stále nezvestných (foto)

  1.4.2023 (SITA.sk) –
  aktualizované 1. apríla 2023, 19:00

  Juh a Stredozápad Spojených štátov zasiahol masívny búrkový systém, ktorý do viacerých štátov priniesol tornáda a spôsobil škody.  Najmenej jedenásť ľudí v dôsledku extrémneho počasia zomrelo a desiatky utrpeli zranenia.

  Najmenej jeden človek zomrel a viac ako dve desiatky utrpeli zranenia, niektorí ľudia kritické, keď sa tornádo prehnalo oblasťou mesta Little Rock v štáte Arkansas. Živel poničil aj mesto Wynne v severovýchodnom Arkansase, kde hlásia štyroch mŕtvych.

  Niekoľko ľudí je stále nezvestných

  Úrady v Belvidere v štáte Illinois informovali že počas tornáda sa zrútila strecha divadla, čo si vyžiadalo život jedného človeka a 28 zranených, z toho piatich vážne. V Apollo Theatre sa v tom čase konal heavy metalový koncert a dnu bolo 260 ľudí.

  Búrka spôsobila tri úmrtia aj v susednej Indiane. Tornádo pravdepodobne zabilo ženu v severnej Alabame. Jedno úmrtie a štyri zranenia tiež potvrdili v štáte Mississippi.

  Očakávajú ďalšie silné búrky

  Pravdepodobne desiatky tornád v USA zasiahli prinajmenšom sedem štátov. Búrkový systém tiež do južnej časti oblasti známej ako Veľké Prérie priniesol prírodné požiare, na Hornom Stredozápade zase vznikli blizardové podmienky. Viaceré štáty hlásili výpadky prúdu, ktoré postihli desaťtisíce ľudí.

  Americká Národná meteorologická služba (NWS) predpovedala nezvyčajne veľké prepuknutie búrok s potenciálom spôsobiť krupobitie, škodlivé poryvy vetra a silné tornáda, ktoré by sa mohli pohybovať na veľké vzdialenosti nad zemou. Ďalšie intenzívne búrky by sa mali objaviť aj v utorok.

  Viac k témam: Extrémne počasie, Silné búrky, Tornádo
  Zdroj: SITA.sk – Tornáda v rôznych častiach USA si vyžiadali už sedem mŕtvych, niekoľko ľudí je stále nezvestných (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.