8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Tisíce demonštrantov prišli v Prahe na protivládny protest, pred úradom vlády mali vytvoriť „ľudskú reťaz proti chudobe“ (foto)

  16.4.2023 (SITA.sk) – Tisícky ľudí sa v nedeľu zhromaždili na Václavskom námestí v Prahe na protivládnom proteste. Demonštráciu s názvom Česko proti chudobe zvolala neparlamentná politická strana Právo Rešpekt Odbornosť (PRO).

  Demonštranti neskôr odišli protestovať pred úrad vlády, kde by mali vytvoriť „ľudskú reťaz proti chudobe“. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

  Chcú koniec Fialovej vlády

  Predseda strany Jindřich Rajchl povedal, že demonštranti chcú koniec vlády premiéra Petra Fialu, ktorá je podľa neho bieda a zberba. Demonštranti mali so sebou české vlajky a transparenty kritické voči vláde a médiám a s nápismi proti členstvu v NATO a vojne.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Protivládny protest v Prahe – 16. apríl 2023 (fotografie)

  Rajchl už skôr uviedol, že ak vláda neprijme požiadavky demonštrantov, medzi ktoré patrí zoštátnenie energetickej spoločnosti ČEZ, opustenie systému obchodovania s emisnými povolenkami alebo ukončenie dodávok vojenského materiálu Ukrajine, pristúpi k blokáde vládnych budov. Svoje tvrdenia ale v posledných dňoch podľa Noviniek utlmil.

  Prišli aj odporcovia protestu

  Pri Národnom múzeu sa zišli aj odporcovia protivládneho protestu, ktorých bolo podľa reportéra Noviniek zhruba 300.

  Na demonštráciu dozerá niekoľko stoviek policajtov s antikonfliktným tímom. Hovorca polície Jan Daněk pre Novinky potvrdil, že zaistili jedného muža, ktorý je podozrivý z priestupku, pretože hodil do odporcov pri Národnom múzeu plechovku.

  PRO zvolala protivládny protest aj v marci. Na podujatí, ktoré sa konalo 11. marca, sa zúčastnilo niekoľko desiatok tisíc ľudí. Pred budovou Národného múzea vtedy vznikli strety s políciou, keď sa niekoľko stoviek demonštrantov snažilo vtrhnúť dnu a strhnúť vyvesenú ukrajinskú vlajku. Polícia vtedy zadržala dvadsať ľudí a troch zranených policajtov museli previezť do nemocnice.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Protivládny protest v Prahe – 11. marec 2023 (fotografie)

  Viac k témam: Chudoba, demonštrácia proti chudobe, Praha, Protivládny protest v Prahe, Vojenská pomoc Ukrajine
  Zdroj: SITA.sk – Tisíce demonštrantov prišli v Prahe na protivládny protest, pred úradom vlády mali vytvoriť „ľudskú reťaz proti chudobe“ (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.