8.9 C
New York
štvrtok, 25 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Telo rybára našla polícia bez známok života, príčinou smrti bol pravdepodobne opäť „tichý zabijak“ (foto)

  8.4.2023 (SITA.sk) – Bez známok života bolo nájdené telo 48-ročného rybára pri jazere v obci Krivosúd – Bodovka v okrese Trenčín. Ako ďalej na sociálnej sieti informuje trenčianska polícia, podľa doterajších zistení bola pravdepodobnou príčinou smrti muža intoxikácia oxidom uhoľnatým z plynovej fľaše, ktorú mal pri sebe v stane. Presná príčina smrti však bude určená až po vykonaní zdravotno-bezpečnostnej pitvy.

  V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

  Polícia v Trenčíne začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia,“ uviedla polícia. Zároveň pripomenula, že oxid uhoľnatý je veľmi nebezpečný plyn, pretože nemá žiadny zápach a nie je ho ani vidieť. Z toho dôvodu sa tento plyn nazýva aj „tichý zabijak“, keďže otrava ním prebieha pomaly a nenápadne.

  Žiadame preto občanov, aby boli opatrní pri používaní zariadení, pri ktorých dochádza k nedokonalému spaľovaniu dreva alebo fosílnych palív, ako sú plyn a uhlie,“ zdôraznila polícia.

  Len na Slovensku podľa polície oxid uhoľnatý zabije ročne desiatky ľudí, a to nielen v zime.

  Bez CO senzoru nie je možné zistiť prítomnosť oxidu uhoľnatého. Najväčšie nebezpečenstvo hrozí pri nedostatočne vetraných miestnostiach. Dávajte si preto pozor aj po zime a myslite v prvom rade na svoju bezpečnosť,“ dodala polícia.

  Viac k témam: Krimi, Otrava plynom, Oxid uhoľnatý, Rybár, trenčianska polícia
  Zdroj: SITA.sk – Telo rybára našla polícia bez známok života, príčinou smrti bol pravdepodobne opäť „tichý zabijak“ (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.