8.9 C
New York
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Taliansky expremiér Silvio Berlusconi čelí ďalším zdravotným problémom, lekári mu potvrdili leukémiu

  6.4.2023 (SITA.sk) – Bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi sa lieči na pľúcnu infekciu, ktorá naznačuje, že má chronické ochorenie krvi, čo je druh leukémie.

  Osobný lekár 86-ročného mediálneho magnáta a senátora Alberto Zangrillo podpísal lekársku správu, ktorú zverejnili vo štvrtok popoludní a uvádza sa v nej, že Berlusconi „má už nejaký čas“ leukémiu v „pretrvávajúcej chronickej fáze“.

  Podstúpil chemoterapiu

  „Súčasná liečebná stratégia predpokladá liečbu pľúcnej infekcie“, ako aj špecializovanú liečbu „zameranú na obmedzenie negatívnych účinkov“ už existujúceho stavu, chronickej leukémie“, uvádza sa v správe.

  Osemdesiatšesťročného trojnásobného bývalého predsedu vlády v stredu prijali do milánskej nemocnice San Raffaele, pričom jeho poradcovia naznačili, že to bolo v dôsledku problémov súvisiacich s predchádzajúcou infekciou.

  Skôr počas štvrtka Berlusconiho blízky politický spojenec s odvolaním sa na Zangrilla uviedol, že politik je pri vedomí a v stabilizovanom stave. Tlačová agentúra ANSA bez uvedenia zdrojov informovala, že Berlusconi podstúpil chemoterapiu.

  Prekonal rakovinu prostaty

  Berlusconi mal v uplynulých rokoch viacero zdravotných problémov a v roku 2020 prekonal i COVID-19. Novinárom vtedy po desiatich dňoch v nemocnici povedal, že je to „zákerná“ choroba a bola to najnebezpečnejšia výzva, akej kedy čelil.

  Okrem toho má už roky implantovaný kardiostimulátor, v roku 2016 mu vymenili aortálnu chlopňu a prekonal aj rakovinu prostaty. V januári 2022 ho prijali do nemocnice pre údajnú infekciu močových ciest.

  Minulý týždeň bol v San Raffaele, kde pracuje jeho osobný lekár, niekoľko dní na pravidelnej kontrole.

  Viac k témam: Leukémia
  Zdroj: SITA.sk – Taliansky expremiér Silvio Berlusconi čelí ďalším zdravotným problémom, lekári mu potvrdili leukémiu © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.