8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Súd v kauze vraždy Kuciaka pokračuje výsluchom kľúčového svedka Andruskóa

  6.4.2023 (SITA.sk) – Na pôde Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vo štvrtok pokračuje hlavné pojednávanie v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka, ktoré je spojené aj s kauzou prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.

  Pojednávanie konkrétne pokračuje výsluchom kľúčového svedka Zoltána Andruskóa, ktorý je vo veci vraždy Kuciaka právoplatne odsúdený na 15 rokov väzenia. V prípade prípravy vrážd bol vyčlenený na samostatné konanie. Andruskó v rámci procesu vypovedal už v stredu 5. apríla a predtým viacero pojednávacích dní v roku 2022. Momentálne odpovedá na otázky procesných strán.

  V rámci procesu sú ešte vytýčené termíny pojednávaní na 21. a 24. apríla, pričom súd avizoval ďalšie termíny na 9. a 12. mája. Na pojednávaní vytýčenom na 21. apríla by mal opätovne vypovedať odsúdený člen sereďského drogového gangu Ilija Weiss. Súd tiež zváži aj opätovný výsluch nitrianskeho podnikateľa Norbeta Bödöra.

  Viac k témam: Príprava vrážd prokurátorov, Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, Súdy, Vražda Jána Kuciaka
  Zdroj: SITA.sk – Súd v kauze vraždy Kuciaka pokračuje výsluchom kľúčového svedka Andruskóa © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.