8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Starostkou v Chmiňanoch sa stala Tomaščíková, voľby sa opakovali pre zrejme najtesnejší výsledok

  28.3.2023 (SITA.sk) – Novou starostkou obce Chmiňany (okres Prešov) sa stala Katarína Tomaščíková. Kandidátka Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) získala vo víkendových doplňujúcich voľbách do orgánov samosprávy obcí, v súboji dvoch kandidátov, najviac platných hlasov.

  S rozdielom hlasu

  Svojho protikandidáta Mareka Jarkovského porazila o 84 hlasov. V Chmiňanoch sa voľby opakovali po tom, čo v októbrových spojených voľbách zaznamenali v obci zrejme najtesnejší volebný výsledok, keď súboj troch kandidátov na starostu skončil s rozdielom jediného hlasu.

  V októbri sa o post starostu obce uchádzali štyria kandidáti. Z odovzdaných 452 hlasov bolo platných 448. Tomaščíková aj Jarkovský, ktorý predtým kandidoval ako nezávislý a tentoraz ako kandidát Strany rómskej koalície (SRK), získali zhodne po 147 platných hlasov (32,81 percent). Voľby v tejto obci sa preto museli opakovať.

  Bez tretieho kandidáta

  Tentokrát sa však už do nich nezapojil v poradí tretí kandidát a dlhoročný starosta Cyril Miškuf (Hlas-SD), ktorého od dvojice protikandidátov delil v pôvodnom termíne volieb jediný hlas.

  Získal ich 146 (32,58). Miškuf viedol obec počas siedmich volebných období. V opakovaných voľbách nekandidoval, na kandidátskej listine strany Hlas-SD ho vystriedal Jaroslav Dubinský, ktorý sa ale ešte pred hlasovaním vzdal.

  Výraznejšie v októbri zaostala iba Daniela Novotná (Život – národná strana) s ôsmimi získanými hlasmi (1,78 percent). O post starostky sa v doplňujúcich voľbách už neuchádzala.

  Volebná účasť

  Ako vyplýva z volebných výsledkov zverejnených Štatistickým úradom SR, rozhodovalo sa tak medzi dvoma kandidátmi, z ktorých napokon uspela 47-ročná účtovníčka Katarína Tomaščínová.

  Z 508 odovzdaných platných hlasov získala 296 (58,26 percent). Jej protikandidát, 36-ročný nezamestnaný Marek Jarkovský, dostal 212 platných hlasov (41,73 percent). Volebná účasť dosiahla 76,33 percent, keď zo 676 zapísaných voličov sa na voľbách zúčastnilo 516. Osem hlasov bolo neplatných.

  Viac k témam: Komunálne voľby, Starostka
  Zdroj: SITA.sk – Starostkou v Chmiňanoch sa stala Tomaščíková, voľby sa opakovali pre zrejme najtesnejší výsledok © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.