8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Služobný pes opäť pomohol štátnej správe, v batožine na letisku identifikoval koral bez potrebného povolenia

  30.3.2023 (SITA.sk) – Služobný pes pomohol identifikovať na bratislavskom letisku koral z radu scleractinia, ktorý nesprevádzali príslušné povolenia.

  Vybranú batožinu prezreli röntgenovým prístrojom a ak upozornil na podozrivý obsah, zamestnanci Finančnej správy SR batožinu otvorili a skontrolovali. Pracovník finančnej správy nájdený koral zaistil. Informovalo o tom v tlačovej správe Ministerstvo životného prostredia SR.

  Kontroly zamerané na CITES komodity

  Envirorezort v spolupráci s Finančnou správou SR, Štátnou ochranou prírody SR a Slovenskou inšpekciou životného prostredia uskutočnilo na bratislavskom letisku začiatkom marca kontrolu zameranú na CITES komodity v batožinách cestujúcich.

  Zamestnanci inštitúcií sa pri kontrole batožiny zamerali na exempláre druhov zaradené v prílohách Dohovoru o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín, ktoré pri dovoze alebo vývoze musia sprevádzať príslušné povolenia. Ide o koraly, mušle, tradičnú čínsku medicínu, výrobky zo slonoviny, z kože plazov, z morských korytnačiek, kožušiny, orchidey, kaktusy a iné.

  Podobné akcie chcú opakovať

  Cieľom Dohovoru o medzinárodnom obchode s ohrozený mi druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín je prispieť k ich ochrane, nakoľko dopyt po exotických druhoch rastlín a živočíchov a ich produktoch takmer zapríčinil ich vyhubenie.

  Medzi ohrozené druhy patria slony, nosorožce, mačkovité šelmy, primáty, papagáje, dravce, mnohé plazy, koraly, vybrané druhy mušlí, kaktusy, orchidey, tropické drevo. Kontroly s takýmto zameraním plánujú kompetentné orgány štátnej správy opakovať.

  Viac k témam: Dohovor o medzinárodnom obchode, Kontrola, Služobný pes
  Zdroj: SITA.sk – Služobný pes opäť pomohol štátnej správe, v batožine na letisku identifikoval koral bez potrebného povolenia © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.