8.9 C
New York
pondelok, 22 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Slovensko už má druhý tank Leopard 2A4, dostávame ich ako náhradu za techniku darovanú Ukrajine

  17.4.2023 (SITA.sk) – Ozbrojené sily (OS) SR si v Nemecku prevzali ďalší tank typu Leopard 2A4. Ide tak o druhý kus v rámci daru od Nemecka, ktorý OS SR dostali ako náhradu za 30 kusov vyradených vozidiel pechoty BVP-1, ktoré Slovensko darovalo Ukrajine. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kakaščíková.

  Ako ďalej rezort obrany uviedol, ďalších 13 tankov bude slovenským ozbrojeným silám dodaných priebežne do konca roka. Poverený minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati) priblížil, že technika ešte pred odovzdaním prechádza komplexnou opravou v spoločnosti Rheinmetall Landsysteme.

  Prvý z dodaných tankov prešiel skúškami na overenie vybraných takticko-technických parametrov vo Vojenskom technickom a skúšobnom ústave Záhorie. „Rezort aktuálne pracuje na ich vyhodnocovaní. Pre zavedenie tankov do OS SR bude potrebné aj preškolenie osádok, ktoré v priestoroch Centra výcviku Lešť v lete tohto roka zabezpečia príslušníci Bundeswehru,“ vysvetlilo ministerstvo.

  Viac k témam: Bojový tank Leopard 2A4, Dar, Minister obrany, tanky
  Zdroj: SITA.sk – Slovensko už má druhý tank Leopard 2A4, dostávame ich ako náhradu za techniku darovanú Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.