8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Slovensko nebude mať policajtov z Európskej prokuratúry na vyšetrovanie korupcie na eurofondoch 

  3.4.2023 (SITA.sk) – Európska prokuratúra na Slovensku nebude mať vlastných policajtov, ktorí by prioritne vyšetrovali korupciu na eurofondoch. Informoval o tom portál euractiv.sk.

  Špecializovaní vyšetrovatelia

  Minulý rok o to na návšteve Slovenska žiadala hlavná európska prokurátorka Laura Kövesi. Najväčšou požiadavkou bolo zriadiť tím špecializovaných vyšetrovateľov.

  Cieľom malo byť, aby vlastní policajti prokurátorom, ktorí odhaľujú podvody a korupciu na eurofondoch, zlepšili podmienky nezávislej a efektívnej práce.

  Takáto prax je v zahraničí bežná

  Policajné útvary z Luxemburska, Malty a z Bulharska pre euractiv potvrdili, že takáto prax je v zahraničí bežná. Ako ďalej informoval portál, Slovensko tejto požiadavke nemá v pláne vyhovieť.

  „Národná kriminálna agentúra neplánuje existujúcich vyšetrovateľov vyčleniť a odovzdať priamo do štruktúr Európskej prokuratúry,“ uviedlo pre euractiv komunikačné oddelenie prezídia Policajného zboru a dodalo, že policajti Národnej kriminálnej agentúry riadne vedú všetky konania, ktoré sú v príslušnosti Európskej prokuratúry a vybavujú jej dožiadania o súčinnosti.

  Viac k témam: Eurofondy, Európska prokuratúra, Korupcia, Policajti
  Zdroj: SITA.sk – Slovensko nebude mať policajtov z Európskej prokuratúry na vyšetrovanie korupcie na eurofondoch  © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.