8.9 C
New York
utorok, 23 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Slovensko bude aj naďalej pokračovať vo výcviku ukrajinských vojakov v rámci misie EUMAM UA

  14.4.2023 (SITA.sk) – Slovensko bude aj naďalej pokračovať vo výcviku príslušníkov ukrajinských ozbrojených síl. Vláda v piatok schválila návrh z dielne Ministerstva obrany (MO) SR a Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR na vyslanie príslušníkov Ozbrojených síl (OS) SR do vojenskej asistenčnej misie Európskej únie (EÚ) pre Ukrajinu na územie členských štátov EÚ a na vyslovenie súhlasu s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl na území SR určených na plnenie úloh vojenskej asistenčnej misie EÚ pre Ukrajinu.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Ako sa píše v predloženom materiáli, cieľom návrhu je zabezpečiť účasť OS SR vo vojenskej asistenčnej misii EÚ pre Ukrajinu a naplniť tak urgentné požiadavky Ukrajinských ozbrojených síl v oblasti výcviku a súčasne posilniť ich kapacity v boji za obnovenie teritoriálnej integrity Ukrajiny v medzinárodne uznaných hraniciach.

  MO SR a MZVaEZ SR v materiáli uviedli, že sa po nevyprovokovanej ruskej vojenskej agresii voči Ukrajine demokratické krajiny vrátane SR postavili na stranu brániacej sa Ukrajiny.

  „V súčasnej situácii potrebuje Ukrajina okrem nevyhnutných dodávok zbraní najmä dostatok príslušníkov vlastných ozbrojených síl, ktorí prešli príslušným výcvikom. V tejto súvislosti bolo členskými štátmi EÚ schválené vytvorenie vojenskej asistenčnej misie EUMAM UA, ktorej cieľom je poskytnúť príslušníkom Ukrajinských ozbrojených síl potrebný výcvik,“ vysvetlili ministerstvá s tým, že SR začala poskytovať výcvik Ukrajinským ozbrojeným silám formou mnohonárodného vojenského cvičenia v októbri 2022 a bude v ňom pokračovať i naďalej v rámci misie EUMAM UA.

  Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Vojaci, Vojenský výcvik, Výcvik vojakov
  Zdroj: SITA.sk – Slovensko bude aj naďalej pokračovať vo výcviku ukrajinských vojakov v rámci misie EUMAM UA © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.