8.9 C
New York
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Slovenské domácnosti patria k tým šťastnejším na svete. Bez vodovodu sú iba dve percentá bytov, najmä v jednom kraji

  26.3.2023 (SITA.sk) – Bez vodovodu sú na Slovensku vyše dve percentá bytov. Najviac ich je v Prešovskom kraji, kde nemá vodovod spolu 9 236 bytov. Najmenej bytov bez vodovodu je v Bratislavskom kraji, kde ich je 670, čo predstavuje 0,2 percenta.

  Informovala o tom hovorkyňa pre Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021 Jasmína Stauder zo Štatistického úradu SR pri príležitosti Svetového dňa vody.

  Podľa sčítania má Slovenská republika 1 908 422 bytov, ktoré majú vodovod v byte zo spoločného zdroja.

  „Predstavujú 85,37 percenta zo všetkých bytov v SR. Slovenské domácnosti tak patria k tým šťastným na svete, nakoľko výrazná väčšina z nich má pohodlný prístup k čistej vode,“ uviedla Stauder. Vodovod v byte z vlastného zdroja má 235 640 bytov, čo predstavuje viac ako 10,5 percenta bytov.

  Svetový deň vody bol vyhlásený v roku 1992 Valným zhromaždením Organizácie spojených národov (OSN) na Konferencii v brazílskom meste Rio de Janeiro a oslavuje sa od roku 1993.

  Viac k témam: Pitná voda, Svetový deň vody, Voda, vodovodné potrubie
  Zdroj: SITA.sk – Slovenské domácnosti patria k tým šťastnejším na svete. Bez vodovodu sú iba dve percentá bytov, najmä v jednom kraji © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.