8.9 C
New York
streda, 12 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Shiffrinová chce zbierať ďalšie víťazstvá. Prezradila tiež, ktorý rekord si najviac cení

  20.3.2023 (SITA.sk) – Hviezdna americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová má za sebou sezónu plnú rekordov, v ktorej získala piaty veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo v seriáli Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní, malé glóbusy za slalom aj obrovský slalom a tri medaily z majstrovstiev sveta.

  Dvadsaťosemročná rodáčka z Colorada tiež vytvorila historický rekord oboch pohlaví v počte triumfov v SP a podľa jej slov plánuje pridať k súčasným 88 víťazstvám ďalšie.

  Nevie, koľko víťazstiev ešte bude

  „Nedokážem si tipnúť, koľko ich ešte bude. Niekedy mám taký pocit, že každé víťazstvo je zároveň moje posledné. Dúfam však, že to tak nebude, lebo chcem dosiahnuť ďalšie,“ povedala Shiffrinová po nedeľňajších záverečných pretekoch sezóny 2022/2023.

  Ukončila ju triumfom v obrovskom slalome v andorrskom Soldeu, ktorý bol jej 21. v tejto disciplíne a o jeden prekonala ženský rekord Švajčiarky Vreni Schneiderovej. Medzi mužmi patrí historické prvenstvo Švédovi Ingemarovi Stenmarkovi so 46 víťaznými „obrákmi“.

  Najúspešnejšia žena

  Shiffrinová nedávno pokorila Stenmarkov celkový rekord s 86 triumfami v SP a v nedeľu sa stala aj najúspešnejšou ženou v počte pódiových umiestnení. V prvej trojke skončila už 138-krát, o jeden viac ako jej slávna krajanka Lindsey Vonnová.

  Môže tiež zaútočiť na Stenmarkov rekord oboch pohlaví so 155 pódiami, rovnako 138-krát stál na pódiu druhý najúspešnejší zjazdový lyžiar histórie Rakúšan Marcel Hirscher.

  Mikaela Shiffrinová v uplynulej sezóne zaznamenala spolu štrnásť víťazstiev v SP, okrem šiestich v slalome a siedmich v obrovskom slalome raz triumfovala aj v super-G. Na februárových MS brala tri medaily – zlato v obrovskom slalome a striebro v slalome aj super-G.

  Rekord ju motivuje dodnes

  Vytvorila si tiež nový osobný rekord so ziskom 2206 bodov z 31 pretekov, o dva viac ako nazbierala v ročníku 2018/2019 v 26 podujatiach. Rekord patrí Slovinke Tine Mazeovej s 2414 bodmi v sezóne 2012/2013.

  Zo všetkých dosiahnutých rekordov si Shiffrinová najviac cení ten, ktorý dosiahla na ZOH 2014 v ruskom Soči. Vo veku 18 rokov sa stala najmladšou olympijskou víťazkou v slalome.

  „Toto bol jediný rekord, ktorý som naozaj chcela prekonať a sústredila som sa naň. Stalo sa to už dávnejšie, ale motivuje ma to dodnes. Stále si pamätám, aká som bola vtedy na štarte nervózna, lebo som chcela uspieť. Odvtedy mi nešlo ani tak o rekordy, ale skôr o to, aby som mala zo seba dobrý pocit,“ skonštatovala Američanka.

  Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, ZOH 2014 v Socí
  Zdroj: SITA.sk – Shiffrinová chce zbierať ďalšie víťazstvá. Prezradila tiež, ktorý rekord si najviac cení © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.