8.9 C
New York
utorok, 16 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Severné Macedónsko by mohlo Ukrajine poslať 12 vrtuľníkov Mi-24, schváliť to však musí vláda

  26.3.2023 (SITA.sk) – Severné Macedónsko by mohlo poslať Ukrajine dovedna dvanásť vrtuľníkov Mi-24. Ako referuje web nezavisen.mk, uviedla to severomacedónska ministerka obrany Slavjanka Petrovská. Návrh na vyslanie 12 helikoptér na Ukrajinu bude predložený na schválenie počas nasledujúceho zasadnutia severomacedónskej vlády.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Podľa Petrovskej rozhodnutie neovplyvní bojovú pripravenosť severomacedónskej armády, keďže stroje sú podľa plánov modernizácie ozbrojených síl už na konci svojho používania.

  „Všetko doteraz darované vybavenie súvisí s požiadavkou ukrajinských úradov, ktoré ich vedia používať, ale aj udržiavať,“ tvrdí Petrovská.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine (fotografie)

  Začiatkom augusta minulého roka Severné Macedónsko vyslalo na Ukrajinu štyri lietadlá Su-25. Ministerka obrany poznamenala, že celková doterajšia pomoc Severného Macedónska Ukrajine bez prípadného darovania vrtuľníkov Mi-24 predstavuje momentálne 30 miliónov eur.

  Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vrtuľník Mi-24, vrtuľníky
  Zdroj: SITA.sk – Severné Macedónsko by mohlo Ukrajine poslať 12 vrtuľníkov Mi-24, schváliť to však musí vláda © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.