8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Šeliga a Žitňanská už sú Demokrati, Heger ich označil za významné posily a Kurilovskú v strane nechce (video)

  21.4.2023 (SITA.sk) –
  aktualizované 21. apríla 2023, 14:23

  Posilou strany Demokrati budú Juraj Šeliga a Jana Žitňanská, ktorí nedávno oznámili svoj odchod zo strany Za ľudí. Oznámil to predseda strany Eduard Heger v piatok na tlačovej konferencii.

  Ako povedal, Šeliga a Žitňanská sú významné osobnosti slovenskej politiky, majú za sebou hmatateľné výsledky a chcú sa pridať k rastúcej skupine tých, ktorá chce hájiť záujmy ľudí.

  „Práve takýchto ľudí potrebujeme v politike, ktorí bojujú za hodnoty, ako sú demokracia, sloboda, právny štát, ľudské práva,“ podčiarkol Heger.

  Šeliga zostal v politike kvôli Ficovi

  Šeliga povedal, že po svojom odchode zo strany Za ľudí v posledných týždňoch rozmýšľal, či má zostať v politike, alebo sa má stiahnuť. „Potom mi povedal jeden známy jednu pravdu, že keď sa všetci dobrí ľudia stiahnu, tak zostanú len tí zlí,“ uviedol.

  Dodal, že do politiky vstupoval s tým, že nechce, aby pokračovala mafianizácia štátu. K tomu, aby v nej zostal, ho podľa jeho slov motivovala jedna osoba, a tou je Robert Fico (Smer-SD). Má obavy, že po voľbách na Slovensku nastane normalizácia, ktorej bude šéfovať Fico a ktorej bude pomáhať generálny prokurátor Maroš Žilinka.

  „Náš nepriateľ je Robert Fico, normalizácia a maďarská cesta. Nedovolíme, aby nám uniesli krajinu,“ vyhlásil.

  Strana Za ľudí už podľa jeho slov nebola tá, ktorú spoluzakladal s Andrejom Kiskom a na niektoré veci mal rozdielny názor ako jej súčasná predsedníčka Veronika Remišová, preto sa rozhodol pre odchod. Verí, že boj za spravodlivosť sa mu podarí presadzovať prostredníctvom Demokratov.

  Žitňanská chce pomôcť zdravotne znevýhodneným

  Jana Žitňanská chce byť prínosom strany Demokrati najmä v oblasti pomoci ľuďom so zdravotným znevýhodnením. Niečo sa podľa jej slov podarilo už počas tohto volebného obdobia, no v tejto sfére je ešte veľa práce, čo je dôvod, prečo chce zostať v politike.

  „Ja si myslím, že práve po boku týchto ľudí bude táto téma rezonovať a bude to jedna z priorít,“ domnieva sa Žitňanská. Dodala, že pracuje tiež na téme paliatívnej starostlivosti.

  mt

  Heger odmietol slová o „kanibalizácii“ koaličných partnerov, ktorým berie ľudí a zdôraznil, že koaličná zmluva už neplatí. Strana Demokrati chce ísť podľa jeho slov cestou spájania a upokojovania spoločnosti.

  „Konfliktov tu bolo za posledné roky až moc. Strana Demokrati stavia svoju budúcnosť na spolupráci, preto sa do konfliktov zapájať nebudeme a ani ich nebudeme živiť,“ podčiarkol Heger.

  Na otázku, či je v hre aj vstup ďalších predstaviteľov Občiansko-demokratickej platformy do strany Demokrati, odpovedal kladne a dodal, že k tomu bude samostatná tlačová beseda. Zároveň sa nechcel vyjadriť k tomu, či rokuje s Veronikou Remišovou a jej stranou Za ľudí alebo s Kresťanskodemokratickým hnutím.

  Na to, či bude mať záujem o odvolanú rektorku Akadémie Policajného zboru Luciu Kurilovskú, odpovedal, že nie.

  V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

  Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Demokrati, Premiér Slovenskej republiky
  Zdroj: SITA.sk – Šeliga a Žitňanská už sú Demokrati, Heger ich označil za významné posily a Kurilovskú v strane nechce (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.