8.9 C
New York
pondelok, 22 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Rusko zadržalo amerického reportéra z podozrenia na špionáž, pri odsúdení mu hrozí 20 rokov väzenia

  30.3.2023 (SITA.sk) – Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) zadržala reportéra denníka Wall Street Journal pre obvinenia zo špionáže. Nástupnícka agentúra sovietskej KGB vo štvrtok informovala, že Evana Gershkovicha zadržali v meste Jekaterinburg, keď sa tam údajne pokúšal získať utajené informácie. Neuviedli pritom, kedy sa tak stalo.

  Zvýšené napätie

  Gershkovich je prvý reportér amerického média, ktorého od studenej vojny v Rusku zadržali pre obvinenia zo špionáže. Jeho zatknutie prišlo v čase zvýšeného napätia medzi Moskvou a Washingtonom v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  FSB tvrdí, že Gershkovich „konal na základe rozkazov Spojených štátov, aby zozbieral informácie o aktivitách jedného z podnikov ruského vojensko-priemyselného komplexu, ktoré sú štátnym tajomstvom“. V prípade odsúdenia mu hrozí až 20 rokov väzenia.

  Dianie v Rusku

  Gershkovich v moskovskej kancelárii Wall Street Journal ako korešpondent pokrýval dianie v Rusku a na Ukrajine. Podľa FSB mal akreditáciu pre prácu novinára od ruského ministerstva zahraničia.

  Jeho posledný článok z Moskvy, ktorý vyšiel začiatkom tohto týždňa, sa zameriaval na spomalenie ruskej ekonomiky v dôsledku západných sankcií zavedených po tom, ako ruská armáda vlani zaútočila na Ukrajinu.

  Viac k témam: Zatknutie
  Zdroj: SITA.sk – Rusko zadržalo amerického reportéra z podozrenia na špionáž, pri odsúdení mu hrozí 20 rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.