8.9 C
New York
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Rusko dostalo od Číny tisíc pušiek, ochranný výstroj a súčiastky pre drony

  17.3.2023 (SITA.sk) – Čínske firmy, vrátane jednej napojenej na vládu, poslali do Ruska tisíc pušiek a ďalšie vybavenie, ktoré by sa mohlo použiť pre vojenské účely, napríklad súčiastky pre drony a ochranný výstroj. Dodávky sa uskutočnili od júna do decembra 2022. Informuje o tom portál Politico, ktorý sa odvoláva na obchodné a colné dokumenty.

  Súčiastky pre drony

  Spoločnosť China North Industries Group Corporation Limited poslala pušky v júni 2022 ruskej firme Techkrim, ktorá obchoduje aj s ruskou vládou a armádou. Ruské subjekty okrem toho v závere roku 2022 cez Turecko od čínskych firiem dostali 12 zásielok súčiastok pre drony a viac ako 12 ton čínskeho ochranného výstroja.

  Čínska firma Da-Jiang Innovations Science & Technology Co. poslala malému ruskému distribútorovi v novembri a decembri 2022 cez Spojené arabské emiráty súčiastky pre drony, napríklad batérie a kamery.

  Čína vraj zbrane neposkytuje

  Politico však dodáva, že nie je jasné, či Moskva použila čínske pušky na bojisku. Ruská firma Techkrim na otázky neodpovedala.

  Čínske veľvyslanectvo v USA vo vyhlásení uviedlo, že Peking je „zaviazaný podpore rokovaní o mieri“ na Ukrajine. „Čína túto krízu nevytvorila. Nie je súčasťou tejto krízy a neposkytuje zbrane ani jednej strane konfliktu,“ uviedol hovorca čínskeho veľvyslanectva.

  Viac k témam: bojové drony, Čínska vláda, rusko-čínske vzťahy, rusko-ukrajinský konflikt, Zbrane
  Zdroj: SITA.sk – Rusko dostalo od Číny tisíc pušiek, ochranný výstroj a súčiastky pre drony © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.