8.9 C
New York
streda, 12 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Ruskí športovci nie sú takí neutrálni, ako by MOV chcel. Vojnu podporuje i Pľuščenko a zoznam je dlhší

  19.4.2023 (SITA.sk) – Napriek snahám Medzinárodného olympijského výboru (MOV) o začlenenie športovcov z Ruska a Bieloruska do medzinárodných súťaží ako neutrálnych bez národných symbolov naďalej existuje množstvo ruských športovcov podporujúcich krvavú vojnu na Ukrajine.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Ukrajinské ministerstvo mládeže a športu zverejnilo zoznam ruských a bieloruských športovcov, ktorí sú neochvejnými zástancami vojenskej agresie rozpútanej šéfom Kremľa Vladimirom Putinom s podporou bieloruského spojenca Alexandra Lukašenka.

  Na čele s bývalým krasokorčuliarom

  Azda najznámejšou tvárou v menoslove je niekdajší krasokorčuliar Jevgenij Pľuščenko.

  Vojenské ťaženie Moskvy a deštrukciu susednej Ukrajiny podporujú taktiež bežec na lyžiach Alexander Boľšunov, gymnasta Ivan Kuľak, boxer Nikolaj Valujev, futbalista Roman Širokov, šachista Sergej Kariakin, plavec Jevgenij Rylov či bývalá moderná gymnastka Alina Kabajevová označovaná za milenku ruského vodcu Putina.

  Je ich zrejme ešte viac

  Zoznam ukrajinského ministerstva mládeže a športu neobsahuje ďalších športovcov, ktorí sa zúčastnili na propagandistických podujatiach ruského režimu, napríklad gymnastky Dinu a Arinu Averinové či strieborných medailistov zo ZOH 2022 v Pekingu – krasokorčuliarov Jevgeniju Tarasovovú a Vladimira Morozova.

  Viac k témam: bieloruskí športovci, Bieloruský prezident, Ruskí športovci, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, vojenská invázia
  Zdroj: SITA.sk – Ruskí športovci nie sú takí neutrálni, ako by MOV chcel. Vojnu podporuje i Pľuščenko a zoznam je dlhší © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.