8.9 C
New York
pondelok, 22 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Ruská invázia vyvolala tlak na EÚ s Pekingom. Obchodný vzťah s Čínou by sa mal obnoviť, tvrdí Von der Leyenová

  6.4.2023 (SITA.sk) – Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová informovala o potrebe obnoviť rovnováhu v obchode Európskej únie (EÚ) s Čínou. Referuje o tom spravodajský web CNN.

  Obchodný deficit EÚ

  „Naše ekonomiky sú silne prepojené, ale obchodný deficit EÚ sa zvyšuje v dôsledku diskriminačných praktík,“ napísala Von der Leyenová vo štvrtok na Twitteri.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Podotkla, že strany by mali obnoviť hospodársky a obchodný dialóg na vysokej úrovni. Von der Leyenová je momentálne na návšteve Číny spoločne s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.

  Neutralita Pekingu

  Ruská invázia na Ukrajinu vyvolala tlak na diplomatické vzťahy EÚ s Pekingom, ktorého úzke vzťahy s Moskvou a agresívna zahraničná politika spôsobili, že blok je čoraz ostražitejší.

  Peking vyhlásil neutralitu v súvislosti s vojnou na Ukrajine, ale neodsúdil ruskú inváziu a namiesto toho počas ostatného roka posilnil svoje ekonomické a diplomatické vzťahy s Kremľom.

  Obaja európski lídri zdôraznili úlohu, ktorú by Čína mohla zohrať pri riešení konfliktu na Ukrajine.

  Viac k témam: Francúzsky prezident, Predsedníčka Európskej komisie (EK), Ruská invázia, vojna na Ukrajine, Zahraničná politika
  Zdroj: SITA.sk – Ruská invázia vyvolala tlak na EÚ s Pekingom. Obchodný vzťah s Čínou by sa mal obnoviť, tvrdí Von der Leyenová © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.