8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Rusi vybudovali 120-kilometrové obranné línie v Záporožskej oblasti, sú presvedčení o útoku Ukrajincov na Melitopoľ

  12.4.2023 (SITA.sk) – Ruské sily vybudovali tri obranné línie pozdĺž 120 kilometrov dlhého úseku v Záporožskej oblasti, ale bez dostatočnej podpory jednotiek a delostrelectva budú málo užitočné. V najnovšej správe to tvrdí britské ministerstvo obrany, ktoré zároveň uviedlo, že jednotlivé línie sú od seba približne desať až 20 kilometrov.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  „Rusko pravdepodobne vynaložilo značné úsilie na tieto obranné práce, pretože je presvedčené, že Ukrajina zvažuje útok na mesto Melitopoľ. Obrana má potenciál stať sa značnou prekážkou, ale jej užitočnosť takmer úplne závisí od toho, či bude dostatočne podporovaná delostrelectvom a personálom,“ poznamenalo britské ministerstvo obrany, ktoré vyjadrilo pochybnosť, či Rusko v súčasnosti môže zhromaždiť tieto zdroje.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine (fotografie)

  V predchádzajúcej správe ministerstvo obrany Spojeného kráľovstva prognózovalo, že Moskva by mohla do útočných operácií na Ukrajine viac zapojiť svoje vzdušné útočné sily.

  Viac k témam: Melitopoľ, rusko-ukrajinský konflikt
  Zdroj: SITA.sk – Rusi vybudovali 120-kilometrové obranné línie v Záporožskej oblasti, sú presvedčení o útoku Ukrajincov na Melitopoľ © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.