8.9 C
New York
utorok, 16 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Rusi vraj odvádzajú deti zo škôl a škôlok v Enerhodare, na Krym berú aj nábytok a matrace

  16.4.2023 (SITA.sk) – Rusi údajne začali s nútenou evakuáciou detí zo škôl a škôlok v okupovanom meste Enerhodar, ktoré sa nachádza pri Záporožskej jadrovej elektrárni, na Krym.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na energetickú spoločnosť Enerhoatom. Tá tvrdí, že informácie o evakuácii šíria v školách a škôlkach. Evakuácia sa začala a bude trvať do 20. apríla.

  „Plánujú vziať deti na Krym na autobusoch elektrárne, čím údajne zlegalizujú krádež dopravy Záporožskej jadrovej elektrárne, ktorú využívajú zamestnanci na cestu do práce. Okupanti začali brať nábytok, matrace a ďalšie veci z mestských škôlok,“ uviedol Enerhoatom.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine (fotografie)

  V októbri 2022 starosta Melitopoľa vyhlásil, že Rusi nevrátili deti, ktoré vzali z okupovaného Enerhodaru do „letných táborov“ v Rusku a na okupovanom Kryme, ich rodičom. Tieto deti zostali v týchto táboroch na neurčito.

  Viac k témam: Evakuácia, Krym, Melitopoľ, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, vojnoví zajatci, Záporožie
  Zdroj: SITA.sk – Rusi vraj odvádzajú deti zo škôl a škôlok v Enerhodare, na Krym berú aj nábytok a matrace © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.