8.9 C
New York
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Rusi otestovali medzikontinentálnu balistickú raketu, „s cieľovou presnosťou“ zasiahla cieľ v Kazachstane

  12.4.2023 (SITA.sk) – Rusko v utorok úspešne otestovalo medzikontinentálnu balistickú raketu (ICBM). Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na ruské ministerstvo obrany.

  Vypustenie rakety zo zariadenia Kapustin Jar v Astrachánskej oblasti je podľa rezortu súčasťou testovania novej generácie bojového vybavenia ICBM.

  Ciele odpalu boli splnené

  Vypustenie pomohlo potvrdiť správnosť schematických a konštrukčných a technických riešení použitých pri vývoji nových strategických raketových systémov, uviedlo ďalej ministerstvo obrany.

  Skúšobná hlavica rakety podľa vyhlásenia „s cieľovou presnosťou“ zasiahla cieľ na strelnici Sary-Šagan v Kazachstane. „Ciele odpalu boli splnené v plnom rozsahu,“ uvádza sa vo vyhlásení.

  Februárová skúška zrejme zlyhala

  Vo februári Rusko tiež uskutočnilo skúšku medzikontinentálnej balistickej rakety, ktorá však zrejme zlyhala. Podľa dvoch amerických predstaviteľov oboznámených s touto záležitosťou sa tak stalo v čase, keď bol prezident Joe Biden na Ukrajine.

  Rusko o odpálení rakety Spojené štáty vopred informovalo prostredníctvom dekonfliktných liniek v rámci svojich záväzkov vyplývajúcich zo zmluvy New START, uviedol jeden z predstaviteľov a dodal, že „takéto testy sú rutinou“. Ďalší predstaviteľ uviedol, že test nepredstavoval pre Spojené štáty riziko a nepovažujú ho za anomáliu alebo eskaláciu.

  Viac k témam: Balistická raketa, Balistické strely, Dohoda START, Medzikontinentálna balistická strela (ICBM)
  Zdroj: SITA.sk – Rusi otestovali medzikontinentálnu balistickú raketu, „s cieľovou presnosťou“ zasiahla cieľ v Kazachstane © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.