8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  RTVS uzavrela dohodu o spolupráci s národnou verejnoprávnou televíziou Ukrajiny, vymenia si aj programový obsah

  29.3.2023 (SITA.sk) – Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) uzavrela dohodu o spolupráci s Národnou verejnoprávnou televíznou a rozhlasovou spoločnosťou Ukrajiny. V utorok sa na pôde RTVS stretol generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj s Andriyom Taranovom, členom Správnej rady Národnej verejnoprávnej televíznej a rozhlasovej spoločnosti Ukrajiny UA: PBC.

  Rozvoj bilaterálnych vzťahov

  Cieľom spolupráce je rozvoj bilaterálnych vzťahov v oblasti rozhlasového a televízneho vysielania. RTVS o tom informovala v tlačovej správe.

  Myslím si, že vzájomná spolupráca verejnoprávnych médií z rôznych krajín je kľúčom k rozširovaniu kultúrnosti, vzájomného rešpektu, tolerancie a vzájomného pochopenia v medzinárodnom priestore. V dnešnej dobe je naša vzájomná podpora a spolupráca dôležitejšia a potrebnejšia ako kedykoľvek predtým,“ vyhlásil Machaj.

  Zdokonalenie sa v jazyku

  Obe médiá vyjadrili dohodou spoločný záujem o zintenzívnenie spolupráci vo vzájomnej výmene programového obsahu, najmä z oblasti vysokej kultúry, dokumentárnej tvorby, histórie, sociálnej problematiky, medzikultúrnej rozmanitosti či zo života menšín.

  Ako na záver uviedla RTVS, obaja zástupcovia médií sa dohodli, že budú na základe pozvania spolupracovať na organizovaní krátkodobých študijných pobytov pre redaktorov. Účelom je tak zdokonalenie sa v slovenskom a ukrajinskom jazyku.

  Viac k témam: Bilaterálne vzťahy, Generálny riaditeľ RTVS, Médiá, Medzinárodná spolupráca
  Zdroj: SITA.sk – RTVS uzavrela dohodu o spolupráci s národnou verejnoprávnou televíziou Ukrajiny, vymenia si aj programový obsah © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.