8.9 C
New York
pondelok, 22 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Reforma samospráv je pripravovaná komplexne, ohradilo sa ministerstvo vnútra voči tvrdeniam Hlasu

  20.4.2023 (SITA.sk) – Ministerstvo vnútra SR sa dôrazne ohradilo voči tvrdeniam strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) o pripravovanej reforme samosprávy na Slovensku. Taktiež odmieta zneužívanie tejto témy zo strany zástupcov Hlasu-SD na prvoplánové získavanie politických bodov v predvolebnom súboji.

  Reforma ministerstva vnútra

  Rezort vnútra zároveň tvrdí, že reforma je stále v internej fáze príprav a do konca súčasného volebného obdobia nie je v pláne jej realizácia ani posunutie do legislatívneho procesu.

  Ministerstvo vnútra sa tiež dôrazne ohradzuje voči tvrdeniam predmetnej politickej strany, že by reforma nebola pripravovaná komplexne. Rezort vnútra prizval všetkých, ktorí majú do tejto témy čo povedať, vrátane zástupcov Únie miest Slovenska a Združenia miest a obcí Slovenska, kde bol donedávna členom aj zástupca Hlasu-SD Michal Kaliňák,“ uviedol rezort v tlačovej správe.

  Zároveň chcú odborníci na ministerstve obdobie do volieb využiť na intenzívnu prácu a konštruktívnu diskusiu na pôde zriadenej komisie a nie prostredníctvom médií. Rezort taktiež ocení konštruktívny prístup a rokovania, keďže jeho cieľom je vytvoriť kvalitnú reformu. Tá si aj vzhľadom na snahu oslovenia všetkých subjektov zo strany ministerstva vyžaduje čas na dosiahnutie spoločného výsledku a kompromisu.

  Výzva strany Hlas

  Vláda, ktorej bola vyslovená nedôvera, pripravuje reformu samosprávy a chce „prekresliť“ územnosprávne členenie Slovenska bez analýzy, bez diskusie a bez účasti samospráv. Na tlačovej besede to v štvrtok uviedla podpredsedníčka strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Denisa Saková.

  Hlas-SD žiada ministerstvo vnútra, aby zverejnilo všetky materiály a všetky dokumenty, ktoré súvisia so spomínanou reformou. Pokiaľ tak rezort neurobí, strana je pripravená zvolať mimoriadne rokovanie Výboru NR SR pre verejnú správu a regionálny rozvoj. Reformu samospráv pripravujú analytici rezortu vnútra.

  Koľkí z týchto analytikov reálne prešli voľbami čo i len za poslanca obecného zastupiteľstva a či vôbec majú šajnu o tom, o čom je obec. Či vôbec vedia preukázať tušenie, že boli vo výkone praktickej politiky v samospráve, lebo sa obávam, že nulová skúsenosť s prácou s ľuďmi v území a nulová skúsenosť z reálneho výkonu na úrovni zamestnanca obce je obrovský hendikep, ktorý majú,“ myslí si Kaliňák.

  Viac k témam: Opozícia, Reforma samospráv, Regionálny rozvoj, Verejná správa
  Zdroj: SITA.sk – Reforma samospráv je pripravovaná komplexne, ohradilo sa ministerstvo vnútra voči tvrdeniam Hlasu © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.