8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Rada prijala opatrenie na miliardovú pomoc ukrajinskej armáde v rámci Európskeho mierového nástroja

  13.4.2023 (SITA.sk) – Rada Európskej únie (EÚ) vo štvrtok prijala opatrenie pomoci v hodnote jednej miliardy eur v rámci Európskeho mierového nástroja (EPF) na podporu ukrajinských ozbrojených síl. Referuje o tom oficiálny web Rady.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Uvedené opatrenie umožní EÚ refundovať členským štátom muníciu darovanú Ukrajine z existujúcich zásob alebo z prehodnotenia priorít v rámci existujúcich objednávok v období od 9. februára do 31. mája 2023.

  „Dnešným rozhodnutím uvádzame do prevádzky prvú časť historickej dohody, ktorú dosiahli lídri EÚ na podporu okamžitej dodávky delostreleckej munície v hodnote jednej miliardy eur pre ukrajinské ozbrojené sily. Neexistuje lepšia ukážka jednotného odhodlania EÚ pokračovať v podpore legitímneho práva Ukrajiny na sebaobranu proti brutálnemu ruskému agresorovi,“ povedal šéf európskej diplomacie Josep Borrell.

  Štvrtkovým rozhodnutím sa vykonáva prvá časť dohody Rady z 20. marca 2023, ktorej cieľom je urýchliť dodávky zbraní a spoločné obstarávanie munície pre Ukrajinu.

  Viac k témam: Európsky mierový nástroj, Finančná pomoc, Munícia, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenská pomoc Ukrajine
  Zdroj: SITA.sk – Rada prijala opatrenie na miliardovú pomoc ukrajinskej armáde v rámci Európskeho mierového nástroja © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.