8.9 C
New York
pondelok, 22 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Putina by k rokovaniam mohla presvedčiť iba séria ukrajinských víťazstiev, myslia si analytici

  27.3.2023 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin chce naďalej dosiahnuť svoje pôvodné ciele na Ukrajine prostredníctvom vojenskej sily, a to napriek rastúcim západným náladám hľadať riešenie konfliktu. V najnovšej aktualizácii to naznačujú analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

  Chce dosiahnuť svoje počiatočné ciele

  Podľa analytikov ho k rokovaniam nepresvedčili ani neúspešné snahy Ruska nechať počas zimy zmrznúť Ukrajinu a Európu, ani slabé počínanie ruských síl na bojisku.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  „Putin sa namiesto toho sústreďuje na dosiahnutie svojich počiatočných vojnových cieľov prostredníctvom dlhotrvajúceho konfliktu, v ktorom zvíťazí buď vnútením svojej vôle Ukrajine silou, alebo zlomením vôle Ukrajiny po prípadnom opustení Kyjeva Západom,“ napísal ISW.

  Čo ho môže presvedčiť?

  Inštitút naznačuje, že iba séria ukrajinských víťazstiev môže presvedčiť Putina, aby rokoval o iných podmienkach, ako je dosiahnutie jeho územných ambícií na Ukrajine.

  „Existuje dôvod očakávať, že ukrajinské sily môžu dosiahnuť zisky prostredníctvom protiofenzívy,“ uviedol ISW.

  Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, vojenská invázia
  Zdroj: SITA.sk – Putina by k rokovaniam mohla presvedčiť iba séria ukrajinských víťazstiev, myslia si analytici © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.