8.9 C
New York
streda, 12 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Putin vraví, že pre ťažkú medzinárodnú situáciu a rastúce napätie, budujú Rusko a Bielorusko vojenskú spoluprácu

  6.4.2023 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin vo štvrtok povedal, že Rusko a Bielorusko budú pokračovať v rozvoji vojenskej spolupráce vzhľadom na „zložitú medzinárodnú situáciu“ a „rastúce napätie“ pozdĺž ich vonkajších hraníc. Referuje o tom spravodajský web CNN.

  „Ruská federácia a Bielorusko budujú spoluprácu v oblasti obrany a bezpečnosti, expandujú v rámci vojensko-technickej oblasti. Toto je obzvlášť dôležité na pozadí ťažkej medzinárodnej situácie,“ povedal Putin počas zasadnutia Najvyššej štátnej rady Zväzu Ruska a Bieloruska, ktoré sa konalo v Kremli.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  „Bezpečnostná koncepcia štátu Únie má formulovať základné úlohy našej interakcie vo svetle rastúceho napätia na vonkajších hraniciach našich štátov, sankcií a informačnej vojny, ktoré sú proti nám rozpútané,“ povedal Putin.

  Minulý mesiac Putin oznámil, že plánuje rozmiestniť taktické jadrové zbrane v Bielorusku, odkiaľ organizoval časť svojej rozsiahlej invázie na Ukrajinu.

  Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Zväz Ruska a Bieloruska
  Zdroj: SITA.sk – Putin vraví, že pre ťažkú medzinárodnú situáciu a rastúce napätie, budujú Rusko a Bielorusko vojenskú spoluprácu © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.