8.9 C
New York
utorok, 23 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Putin a Šojgu rokovali s čínskym ministrom obrany, krajiny spolupracujú aj vo vojensko-technickej oblasti

  17.4.2023 (SITA.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin sa v nedeľu stretol s čínskym ministrom obrany. Považuje sa to za znak posilňovania vzťahov Pekingu s Moskvou, s ktorou Čína vo veľkej miere zosúlaďuje svoju zahraničnú politiku v snahe zmenšiť vplyv USA a ostatných západných demokracií.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Putin, ruský minister obrany Sergej Šojgu a šéf čínskeho rezortu obrany Li Šang-fu rokovali necelý mesiac po tom, ako na trojdňovej návšteve Moskvy bol čínsky líder Si Ťin-pching.

  Ruský prezident na úvod stretnutia s čínskym ministrom obrany ocenil všeobecný rozvoj rusko-čínskych vzťahov. „Úzko spolupracujeme aj prostredníctvom rezortov obrany, pravidelne si vymieňame informácie, ktoré sú pre nás užitočné, spolupracujeme vo vojensko-technickej oblasti, robíme spoločné cvičenia, a to v rôznych oblastiach – v regióne Ďalekého východu, v Európe, na mori, na súši a vo vzduchu,“ povedal podľa Kremľa Putin.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine (fotografie)

  Li Šang-fu sa vyjadril, že vzťahy oboch krajín „prekonávajú vojensko-politické zväzky z obdobia studenej vojny“. Čína odmieta kritizovať ruské vojenské akcie na Ukrajine a obviňuje USA a NATO z provokovania Moskvy. Avšak šéf čínskej diplomacie minulý týždeň povedal, že Čína nebude Rusku poskytovať zbrane.

  Viac k témam: Čínsky prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
  Zdroj: SITA.sk – Putin a Šojgu rokovali s čínskym ministrom obrany, krajiny spolupracujú aj vo vojensko-technickej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.