8.9 C
New York
štvrtok, 25 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Prokuratúra podala sťažnosť proti odmietnutiu obžaloby na Kaliňáka a Brhela v kauze „dorovnávania platu“ Imreczemu

  6.4.2023 (SITA.sk) –  Proti uzneseniu sudcu Špecializovaného trestného súdu, ktorým odmietol obžalobu na exministra vnútra Roberta Kaliňáka a podnikateľa Jozefa Brhela v kauze podplácania Františka Imreczeho podal Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) sťažnosť. Uvádza to na sociálnej sieti. Prokuratúra sa zároveň vymedzila voči argumentácii, že porušila právo obvinených na obhajobu.

  Rozhodnutie prvostupňového súdu

  Pripomíname, že v tomto prípade, obvinení ani nepodali sťažnosť proti uzneseniu o vznesení obvinenia. O ďalších ich návrhoch a žiadostiach bolo riadne podľa zákona rozhodnuté,“ zdôraznil ÚŠP.

  Rovnako mali podľa prokuratúry obvinení a ich obhajcovia po ukončení vyšetrovania možnosť preštudovať vyšetrovací spis. Špeciálna prokuratúra doplnila, že keďže rozhodnutie o odmietnutí obžaloby ešte nenadobudlo právoplatnosť, keďže o sťažnosti bude rozhodovať Najvyšší súd SR, je predčasné vychádzať len z rozhodnutia prvostupňového súdu.

  Kauza „dorovnávania platu“ Imreczemu

  Špecializovaný trestný súd v pondelok 3. apríla odmietol obžalobu na bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka a podnikateľa Jozefa Brhela v kauze „dorovnávania platu“ bývalému šéfovi Finančnej správy SR Františkovi Imreczemu. Sudca totiž zistil závažné procesné chyby, najmä porušenie práva na obhajobu.

  Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol začiatkom februára obvinenie Robertovi Kaliňákovi a Jozefovi Brhelovi st. pre zločin podplácania. Obvinení podľa polície poskytli úplatok osobe v riadiacej funkcii Finančnej správy SR. Vec sa týka „dorovnávania platu“ bývalého šéfa finančnej správy Františka Imreczeho.

  Viac k témam: Obžaloba, Odmietnutie, Podplácanie, Prokuratúra, Sťažnosť, Súdy
  Zdroj: SITA.sk – Prokuratúra podala sťažnosť proti odmietnutiu obžaloby na Kaliňáka a Brhela v kauze „dorovnávania platu“ Imreczemu © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.